DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever İşadamı Mehmet Akman’dan Eğitime Destek

Hayırsever İşadamı Mehmet Akman’dan Eğitime Destek

Denizlili Hayırseverlerimizin eğitime verdikleri destek hızla devam ediyor. Hayırsever İşadamı Mehmet Akman eğitime 500.000 TL katkı sağladı.

 

Valilik Makamında düzenlenen protokol imza törenine, Valimiz Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Hayırsever İşadamı Mehmet Akman ile eşi Eşe Akman katıldı.

 

Törende konuşan Hayırsever İşadamı Mehmet Akman, eğitime verdikleri desteğin hayırlı olmasını dileyerek; “Allah hayrımızı kabul etsin. Okulumuzda vatanımıza hayırlı çocuklar yetişsin. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Valimiz Şükrü Kocatepe ise; “Merkezefendi ilçemizin Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde bulunan 23 Nisan Anaokulu’na 23 Nisan Mehmet-Eşe Akman Anaokulu ismini veriyoruz. Okulumuz 1999 yılında yapılmış eski bir okul olmasına rağmen Sayın Hayırseverimiz Mehmet Akman Beyefendi isim hakkını 500 bin liralık katkıda bulunarak devralmış oldular. Milli Eğitimimize yaptıkları bu katkıdan dolayı ben kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Denizli ve Milli Eğitimimiz eğitim konusunda gayet başarılı, çocuklarımızın başarısı da iyi durumda. Ama bu başarının sürdürülebilir hale gelmesi ve kalıcı olması amacıyla mutlaka fiziki şartların da aynı gelişmeye uygun olması  gerekiyor. Okullarımızın fiziki yapılarının iyileştirme çalışmaları hızla devam ediyor. Şu anda 50 ila 70 öğrenci mevcudu olan ve fiziki bakımdan da yetersiz sınıf ve okullarımız var. Bunları yenilememiz ve modernize etmemiz gerekiyor. Dolayısıyla hem genel bütçe imkânları hem de hayırseverimizin katkılarını bir araya getirerek bu eğitim öğretim yuvalarımızın çağdaş görünümünü muhafaza etmeye veya çağdaş görünüme kavuşturmaya çaba gösteriyoruz. Ben tekrar Hayırseverimiz Mehmet Akman Bey’e ve Hanımefendilere şükranlarımı sunuyorum. Allah’tan kendilerine hayırlı uzun ömürler diliyorum. Sağlık ve başarınız inşallah daim olsun. Ömrünüz ve kazancınıza bereket diliyorum.” dedi.

 

Konuşmaların ardından protokol Valimiz Şükrü Kocatepe ve Hayırsever İşadamı Mehmet Akman tarafından imzalandı.

 

 

Merkezefendi ilçesi Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde bulunan 23 Nisan Mehmet-Eşe Akman Anaokulu 4 derslik ve 140 öğrenci kapasiteli.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.