DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitim Okullarımız Yarınlar İçin Birer Umut Kapısıdır

Mesleki Eğitim Okullarımız Yarınlar İçin Birer Umut Kapısıdır

Denizli Mesleki Eğitimde Hedef 2023 Projesi çalışmaları kapsamında ilimiz mesleki eğitimde neler yapabiliriz konuşuldu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında Gülay Kaynak Sarıkaya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ile 19 ilçe milli eğitim müdürü katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı değerlendirmede “Ülkemizde son yıllarda hızlı bir ivme ile gelişmekte olan sanayinin ihtiyaç duyduğu iş gücü gereksinimi meslekî teknik eğitim ile karşılamaktadır. Genç ve dinamik nüfus yapısıyla ülkemiz mesleki eğitim açısından önemli bir avantaja sahiptir. Öğrencilerimizi; ilgi, istek, yetenek ve yeterlilikleri doğrultusunda eğitim olanakları sunarak ekonomide etkin katılımlarının sağlanması en önemli hedefimizdir. Meslek eğitiminin kamuoyundaki statüsü mutlaka yükseltilebilmelidir. Bilim ve teknolojideki hızlı değişim, sanayinin yüksek nitelikli ara insan gücüne olan ihtiyacını arttırmıştır. Gelişen Türkiye ekonomisinin uluslararası pazarlarda rekabet gücünün yükseltilmesi, mesleki eğitim veren okulların yetiştirdiği nitelikli elemanlarla gerçekleşebilir” dedi.

 

 

Müdür Oğuz, öğrencilerin ortaokul çağında ilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda mesleki eğitime yönlendirilmesi ile ortaöğretim ve yükseköğretim dönemlerinde daha da başarılı olacaklarına değindi. Denizli Mesleki Eğitinde Hedef 2023 projesi ile mesleki eğitim okullarımızı yarınlar için birer umut kapısı haline getiriyoruz dedi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.