DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çok Programlı Anadolu Meslek Liselerinin Önemi Her Geçen Gün Artmakta

Çok Programlı Anadolu Meslek Liselerinin Önemi Her Geçen Gün Artmakta

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ilimizde görevli çok programlı lise müdürleri ile bir araya gelerek genel durum hakkında değerlendirmeler de bulundu.

 

Servergazi İMKB Kız Meslek Lisesinde gerçekleştirilen toplantıya Şube Müdürü Azmi Koçoğlu ve ilimizde görevli çok programlı anadolu meslek lisesi müdürleri katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Çok Programlı Anadolu Meslek Liseleri dinamik yapıları sayesinde ortaöğretiminde ihtiyaç duyulan alan ve dallarda bölgelerinde adeta birer can damarı niteliğinde olduğunu belirtti.

 

Müdür Oğuz konuşmasının devamında;  “İlimiz bünyesindeki Çok Programlı Anadolu Meslek Liseleri; Anadolu Lisesi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı, Elektrik Elektronik Alanı, Ayakkabı ve Saraciye Teknolojisi Alanı, Muhasebe ve Finansman Alanı, Giyim Üretim Teknolojileri Alanı, Bilişim Teknolojileri Alanı,  İmam Hatip Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Düz Lise, Pazarlama ve Perakende Alanı, Gıda Teknolojisi Alanı, Yiyecek İçecek Alanı olmak üzere 13 ayrı dalda eğitim öğretim verilmektedir” dedi.

 

 

Denizli genelinde 20 Çok Programlı Anadolu Meslek Lisesi olduğuna değinen Müdür Oğuz bu okullarda toplam 3572 öğrenci öğrenim görmektedir. Çok Programlı Anadolu Meslek Liselerinin tanıtımının öğrenci ve velilere çok iyi yapılması gerektiğini böylelikle bu bölgelerdeki öğrencilerin ikametlerinden çok uzakta bulunan okullara gitmek zorunda kalmayacağını söyledi.

 26-02-201626-02-2016

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.