DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullara Kardeş Geldi

Okullara Kardeş Geldi

 

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan “Kardeş Okul Projesi” kapsamında 19 ilçeden 159 okul aralarında “Kardeş Okul” oldular.

 

Kardeş Okullar arasında hazırlanan protokol imza törenine Vali Yardımcısı Ali Şanlıer, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Ramazan Yılmaz, ilçe milli eğitim müdürleri ile 159 okul müdürü katıldı.

 

Pamukkale Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen protokol imza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Daha önce tanıtımını yaptığımız “Kardeş Okul Projemizi” hayata geçiriyoruz. Kardeş okul projesiyle okullar örf-adet, yaşam tarzı, bilgi, deneyimler ve eğitim adına her şeyi karşılıklı paylaşacaklar ve güzel uygulama örneklerini uhdelerine dâhil etme şansı bulacaklar. Bununla birlikte çocuklarımızın kültür hazinesi daha da genişleyecek. Öğrencilerimiz arasında kardeşlik duygusunu çok iyi geliştirmek istiyoruz. Tüm bu anlattıklarım siz değerli okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz vasıtası ile olacak. Her platformda dile getirdiğimiz gibi Denizli olarak eğitim alanında büyük bir çağ atladık. Okul öncesi, temel eğitim, ortaöğretim ve mesleki eğitimde; fiziki alanda ve eğitim başarısı olarak çok iyi durumdayız. TEOG ve üniversite sınavlarında yıllardan beri süre gelen başarı istikrarımızla ülke gündemindeyiz. Eğitimde kaliteyi niteliği artırma adına örnek projelere imza atmalıyız. Kardeş Okul Projemizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

Vali Yardımcısı Ali Şanlıer konuşmasında “Sayın Valimiz Şükrü Kocatepe’nin çok önem verdiği bir projeyi başlatıyoruz. Burada en önemli konu okullarımızın arasındaki bilgi alış verişidir. Eğitim düzeyi açısından öne geçen okulların bilgi ve deneyimlerinin paylaşılması amaçlanmaktadır. Öğrencilerimizin milli ve kardeşlik duygularını artırmak için bu çalışmayı başlattık. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Sizlerin katkısıyla ilimizin Türkiye ölçeğindeki başarısına bunu da ekleyeceğiz. Çalışmamızın örnek olarak ülkemize ışık tutmasını diliyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından okullar arasında hazırlanan protokoller imzalanarak proje hayata geçirilmiş oldu.

 

2015– 2016 Eğitim-Öğretim yılında başlayan iki yıl sürecek olan “Kardeş Okul Projesi” kardeşlik duygusunu en anlamlı bir biçimde yaşamak, yaşatmak ve yüceltmeyi hedefliyor.  Kardeş okul projesi sadece bir maddi yardımlaşma projesi olmamakla birlikte, bu projenin çok kültürlü bir bilgi, deneyim ve görüş paylaşımını da içerdiğini kanıtlayabilmek, ortak bir tema üzerinde yoğunlaşmış kardeş okulların her türlü bilgi, deneyim ve donanımını ortak bir sinerji yaratarak paylaşmalarını ve üretken hale gelmeleri sağlamak, ilimizde bulunan okulların öğrencileri, öğretmenleri, velileri ve okul idarecileri arasında birlik, beraberlik, kardeşlik duygularının paylaşılması, sosyal, kültürel, sportif etkinliklerde birlikteliği sağlayacak bir etkileşim- iletişim ortamını kurmayı amaçlamaktadır.

 

 26-02-201626-02-201626-02-201626-02-201626-02-2016

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.