DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Stajyer Öğretmenler Danışmanları ile Buluşuyor

Stajyer Öğretmenler Danışmanları ile Buluşuyor

 

Milli Eğitim Bakanlığının 2016 Şubat öğretmen atamaları ile ilk defa hayata geçirdiği stajyer öğretmenlik uygulaması sonucu il emirine atanan stajyer öğretmenlerin il içi tercihleri başladı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, il emrine atanan ve il içi tercihlerini yapmak için il milli eğitim müdürlüğüne gelen stajyer öğretmenleri makamında kabul etti.

 

Makam ziyaretinde öğretmenlere seslenen Müdür Oğuz “Staj sürecinden sonra çok iyi bir öğretmen olacağınıza inanıyorum. Danışman abilerinizden ablalarınızdan doğru ve güzel olan her şeyi öğrenmeye çalışın. İlimizde ki 15 bin öğretmenimizden her biri birbirinden üstün saygıdeğer insanlardır. Öğretmenler olarak duruşumuzla, konuşmamızla, hal, hareketlerimizle, bilgimizle, deneyimizle ve kılık kıyafetimizle örnek olmak zorundayız. Bilgili donanımlı teknolojiye gelişmişliğe adapte olmuş ayak uydurabilmiş öğretmenlere ihtiyacımız var. Nitelikli eğitim nitelikli öğretmenden geçer. Bakanlığımızın yeni uygulaması ile staj dönemi sonrasında görev yerlerinize gittiğinizde biraz daha tecrübe kazanmış olarak gideceksiniz. Öğretmenlik hayatınız boyunca derslerinize girerken yüzünüz gülsün ve her zaman için dersinize hazırlıklı giriniz. Bu söylediklerim öğretmenlik mesleğinin en önemli iki yapı taşıdır” dedi.

 

İlimizde 4 ay süre ile stajyerlik yapacak olan öğretmenler Müdür Oğuz’dan öğretmenlik ve eğitim sistemi ile ilgili merak ettikleri konular hakkında soru sorarak bilgiler aldı. Ziyaretin anısına stajyer öğretmenlere Müdür Oğuz, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Kültür Sanat Dergisi olan Denizli Çınar Dergisini son sayısını hediye etti.

 

Stajyer öğretmenlerin yaptıkları tercihler doğrultusunda staj yapacakları okullar belirlenerek ve görevlerine başlayacaklar.

 

 29-02-201629-02-201629-02-201629-02-2016

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.