DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Danışman Öğretmen Eğitimleri Devam Ediyor

Danışman Öğretmen Eğitimleri Devam Ediyor

Şubat 2016 ayı içerisinde atanan 30 bin öğretmen, Milli Eğitim Bakanlığınca ilk defa yapılan uygulama ile bir eğitim-öğretim dönemi boyunca staj yapacak. Her stajyer öğretmene, bir danışman öğretmen verilecek. Bu kapsamda ilimizde görev alacak danışman öğretmenlerin iki günlük eğitim seminerleri devam ediyor.

 

Danışman öğretmenlerden I. Grubun eğitimleri Servergazi İmam Hatip Ortaokulunda, II.Grubun eğitimleri Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesinde, III. Grubun eğitimleri Üçler İlkokulunda tamamdı. IV. Grubun eğitimleri ise 19 Mayıs  İlkokulunda devam etmektedir.

 

Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesinde danışman öğretmenlere seslenen Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; “ Öğretmenler toplumun en saygın kimliğini taşıyan insanlardır. Bugün dünya ülkeleri nitelikli bir eğitim arayışı içindedirler. Gelişmiş ülkeler nitelikli eğitim yapabilmek için birbiriyle kıyaslama ve karşılaştırma yapmaktadırlar. Nitelikli eğitim nitelikli öğretmenden geçer. Halk arasında öğretmenlik peygamber mesleği olarak bilinir. Çünkü bu topraklar üzerindeki kimliğimizi ve benliğimizi gelecek nesillere aktaracak olan sizlersiniz.

 

İlimizdeki 1065 okulumuzda canla başla görev yapan 14.500 mevcut öğretmenimiz var. İlimize 144 öğretmen daha atandı. Stajyerlik dönemini yapmak için ise ilimizi 494 öğretmen tercih etti. Çevre illerimizin içinde büyükşehirlerden sonra en fazla tercih edilen bir il olduk.

 

Denizli’de eğitimin destanını yazmak için çaba sarf ediyoruz. Okul öncesi eğitimde zirve yaptık. Mesleki eğitimde de aynı şekildeyiz. TEOG’da 51., 52. sıralardan üst sıralara geldik. Özel eğitim okullarımızda aynı şekildedir.

 

İlimize gelen 494 öğretmenin bilgilerinin üniversitelerden aldıklarını, dolu dolu geldiklerini biliyoruz. Ama sizlerden alacakları o kadar çok ilham var ki her şey siz danışman öğretmenlerin ellerinde. Bu 4 aylık süreçte stajyer öğretmenlerin kişisel gelişimlerini adım adım takip edeceğiz. Bu süreç bittiğinde öğretmenlerimizin ne kadar değişime uğradığını göreceğiz.

 

İlimizde 550 danışman öğretmenimize görev vereceğiz. Şimdiden her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tebrik ediyorum. Milli Eğitim Müdürlüğü demek sadece okul yapmak ya da masa,sıra almak, okulların donatımını sağlamak değildir. Bizim esas görevimiz bütün çocukları vatan sevgisiyle, bayrak sevgisiyle, anne-baba sevgisiyle bu ülkeye yakışır bir şekilde yetiştirmektir.

 

Ben sizlere ne desem azdır. Sizlerin bu gülen yüzlerini Cenab-ı Allah hiç eksik etmesin. ‘Ben gelmedim kavga için/ Benim işim sevgi işi/ Dostun evi gönüllerdir/ Gönüller yapmaya geldim’ diyor Yunus Emre. Bunu hep birlikte başarabileceğimiz konusunda zerre kadar şüphem yok. En iyi şekilde bunu başaracağımıza inanıyorum ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum” dedi.

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından, danışman öğretmenlere eğitim formatörler tarafından seminerler verildi. Seminer bitiminde danışman öğretmenlere sertifika verilecek ve 4 ay boyunca stajyer öğretmenlere okul içi ve okul dışı eğitim faaliyetleri konusunda danışmanlık yapacaklar. 

 

29-02-201629-02-201629-02-201629-02-201629-02-201629-02-201629-02-201629-02-2016

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.