DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenlere Şehir Kimliği Tanıma Semineri

Aday Öğretmenlere Şehir Kimliği Tanıma Semineri

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ilk defa uygulamaya alınan Stajyer Öğretmenlik uygulamasına ve aday öğretmenlere büyük önem veriyor.

 

 

 

Geçtiğimiz haftalarda stajyer öğretmenlere danışman olarak seçilen tecrübeli öğretmenler 5 grup halinde ikişer günlük eğitime alınmışlardı. Son olarak Sayın Valimiz Şükrü Kocatepe Başkanlığında aday öğretmenlerle tanışma ve bilgilendirme toplantısında bir araya gelindi.

 

 

 

İlimizde bulundukları süre içerisinde haftanın 3 günü danışman öğretmenleri ile birlikte ders içi ve ders dışı deneyimler kazanacak olan stajyer öğretmenler; 1 gün okul yönetimi konuları için staj yaptıkları okul idaresinde olacaklar. Geriye kalan bir günde de 15 hafta boyunca yapılan okul dışı faaliyetler eylem planı kapsamında çeşitli seminerle üniversite öğretim görevlileri, vali yardımcıları, belediye başkanları ve diğer alanında uzman kişiler deneyimlerini aktaracaklar.

 

 

 

Okul dışı faaliyetlerin ilk buluşması Pamukkale Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda Pamukkale Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Turgut Tok ile öğretim görevlisi Şerif Kutludağ’la gerçekleşti.

 

 

 

Denizli Tanıtım Seminerleri olarak gerçekleşen buluşmada İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’da aday öğretmenleri yalnız bırakmadı.

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz burada yaptığı konuşmasında “Şerif Hocam sizlere Rehberlik anlamında yol gösterecek çok saygın bir kardeşimiz. 1990 yıllarda kendisi ile çalışma fırsatımız oldu. Eğitim camiası olarak bir öğretmende aranan iki önemli unsur var. Bunlar iyi bir pedagojiye sahip olmak ve branşınızda mesleğinizde ehil olmaktır.  Adaylık sürecinizin sonunda Türk Milletinin milli, manevi ve ahlaki değerlerini benimseyip, korumak ve geliştirmek için yemin ediyorsunuz. Bu yemin anlam ve mesleğiniz açısından çok önemli. Meslek hayatınızda sizden büyük olan meslektaşlarınıza daima saygıda kusur etmeyiniz. Öğrencilerinize de güler yüzlü olun ve sevgiyle yaklaşınız. Denizli’de olduğunuz süre içerisinde güzel anılarınızın olmasını diliyorum” dedi.

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasının ardından Pamukkale Üniversite Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Şerif Kutludağ’a günün anlamına plaket ve teşekkür belgesi verdi.

 

 

 

11-03-201611-03-201611-03-201611-03-2016 11-03-2016

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.