DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vatan Bayrak Aşkı Engel Tanımıyor

Vatan Bayrak Aşkı Engel Tanımıyor

 

Merkezefendi Yeşilköy İşitme Engelliler Ortaokulu öğrencileri 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulünün 95. Yıl dönümü olan bu yılda Türk Bayrağı Dikme Kursuna katıldılar.

 

 

 

Yatılı öğrencilerin de bulunduğu Merkezefendi İlçesi Yeşilköy İşitme Engelliler Ortaokulu bünyesinde açılan Türk Bayrağı Dikim kursuna 4 erkek, 8 kız öğrenci olmak üzere toplam 12 öğrenci devam ediyor. Haftalık 4 saat olan kurs toplamda 104 saattir. Ocak ayında başlayan kurs Haziran ayında sona erecek.

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulünün 95.Yıl kutlamaları sonrası Yeşilköy İşitme Engelliler Öğrencilerinin kursuna ziyarette bulundu. Ziyarette İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, Okul Müdürü Enver Yumru ve okul öğretmenleri hazır bulundu.

 

 

 

Özel çocuklarımızın duyarlı davranışlarından dolayı onur duydum diyerek sözlerine başlayan Müdür Oğuz “Öğrencilerimizin hassas bir yapısı var. Ülkemizde son dönemde yaşanan terör olaylarından etkilenerek kursta hazırlayacakları 70X100 cm ebadındaki Bayrağımızı Şırnak Silopi’ye göndererek dalgalandırmak istiyorlar. Böylelikle oradaki akranları ile de aralarında bir bağ oluşturmak istiyorlar. Son derece anlamlı olan bu projeyi yaptıkları için her birini ve onlara önder olan öğretmenleri ile okul müdürünü kutluyorum. Ayrıca Bayrağımızı göndererek vatanın bölünmez bütünlüğü için orada canla başla çalışan Polis ve Askerimize destek olmak istediler. Bu anlamlı çalışmanın İstiklal Marşımızın Kabulünün yıl dönümü ve ülkemizin hassasiyetinin arttığı bir zaman gelmesi bizleri çok duygulandırdı. Okulumuzun bu ve buna benzer faaliyetlerinin devamını dilerim” dedi.

 

 

 

Türk Bayrağı Dikme Kursu devam ederken işitme engelli öğrenciler son aylarda ülkemizde yaşanan terör olaylarından etkilenerek kursta dikilen bir bayrağı ülkemizin güneydoğusunda Terör belası ile maddi manevi topyekûn canla başla mücadele eden güvenlik güçlerine destek olmak amacıyla tamamen kendi el emeği olan Bayrağımızı hediye edecekler.

 

 

 

Öğrencilerimizin sosyal duyarlılıklarının gelişmesine katkı sağlayacak olan bu davranışın güvenlik güçlerimiz için de moral ve motivasyon oluşturacağı inancındayız. Hediye edilecek Bayrak Şırnak Silopi’ye gidecek olup 70*100 cm boyutlarındadır.

 

 

 

Kurs ziyaretinde işitme engelli öğrenciler kendi diktikleri bayraklardan birini İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’a da hediye ettiler.

 

 

 

Merkezefendi Yeşilköy İşitme Engelliler Okulu öğrencileri Milli Eğitim Bakanlığının normal ders programı yanında ders dışı etkinliklerle de hayata hazırlanmakta sosyal ve kültürel faaliyetlerle kendini geliştirmektedir. Yeşilköy İşitme Engelliler Ortaokulu 3-8 Mart 2016 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Türkiye İşitme Engelliler arası yıldızlar spor turnuvasında okul kız basketbol takımı Türkiye İkincisi olurken, kız atletizm takımı Türkiye Üçüncüsü olarak büyük bir başarıya imza attı. Başarılarından dolayı takım oyuncularını da kutlayan Müdür Oğuz başarılı sporcularla fotoğraf çektirdi. Daha sonra da okulda öğrencilerle birlikte masa tenisi oynadı.

 14-03-201614-03-201614-03-201614-03-201614-03-201614-03-2016

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.