DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Acil Durum ve Yangında Personel Tahliye Tatbikatı Yapıldı

Acil Durum ve Yangında Personel Tahliye Tatbikatı Yapıldı

14-03-201614-03-2016 

 

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde acil durum ve yangın anında gerekli tedbirlerin alınması, etkili ve koordineli bir şekilde müdahale edilebilmesi amacı ile Acil Durum ve Yangında Personel Tahliye Tatbikatı yapıldı.

 

 

 

Tatbikat için ilk önce 45 saniye alarm verildi. Alarmın kesilmesiyle tatbikat başladı, tüm personel panik yapmadan hızlı ve seri şekilde merdivenlerden 2 dakika 20 saniyede binayı tahliye ettiler. Binadan çıkanların önceden belirlenen toplanma bölgesinde toplanmasıyla, tatbikat başarılı bir şekilde tamamlandı.

 

 

 

Tatbikat sonunda değerlendirme yaparak, personele bilgiler veren Sivil Savunma Uzmanı Mehmet CÜCE; afet ve acil durumlar ile deprem ve yangınlarda bilinçli hareket edilmesi gerektiğini, bilgisizlikten dolayı insanların kendilerini ve yanındakileri tehlikeye attığını, tatbikatlardaki amacın panik yapmadan, telaşlanmadan, soğukkanlı bir şekilde hızlı ve seri adımlarla binanın boşaltılarak, alışkanlık kazandırılması, tatbikatlarla görülen eksiklik ve aksaklıkların düzeltilmesi olduğunu, bu tatbikatların zaman zaman yapılmasının faydalı olacağını söyledi.   

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.