DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmen Yetiştirme Kapsamında Okul Müdürlerine Seminer

Aday Öğretmen Yetiştirme Kapsamında Okul Müdürlerine Seminer

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) ilk kez uyguladığı "yetiştirme" programı kapsamında yeni atanan aday öğretmenlerin görevlendirildiği okulların müdürleri de eğitimden geçerek sertifika aldılar.

 

 

 

Aday öğretmenler; 24 hafta boyunca danışman öğretmenleriyle sınıf içi, sınıf ve okul dışı faaliyetlere ve seminerlere katılacaklar. Aynı zamanda şehri tanıyacaklar ve kurum kültürünü öğrenecekler. Ülke genelinde yeni atanan 30 bin öğretmenden 494’ü ilimizde staj yapıyor.

 

 

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce “yetiştirme” programı kapsamında Danışman Öğretmen eğitimlerini tamamladı sonrasında Aday Öğretmenlere bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Son olarak görevli oldukları okul müdürleri seminere alınarak yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verildi.

 

 

 

Seminer sonrası gerçekleştirilen sertifika törenine katılan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Göreve ilk atanan öğretmenlerin bu yıl ilk kez hayata geçirilen uygulama kapsamında öğretmen niteliğini artırma politikası çerçevesinde 6 ay yetiştirme programına alınıyor. Aday öğretmenlerimiz kendi alanlarından bir danışmanla 4 ay sınıf içi, okul içi ve dışı olmak üzere, haftanın 5 günü bir çalışma yapıyorlar. Sınıfta danışman eşliğinde 3 gün ders öncesi hazırlık, plan, materyal hazırlama gibi süreçlerden geçtiklerini ve danışmanının anlattığı dersleri izliyorlar. Aday öğretmenlerin yetiştirme süresince okul müdürlerine de büyük görevler düşmektedir. Sizlerle okul içi çalışma kapsamında zümre ve veli toplantılarına katılacaklar ve okul işleyişinde bilgi edinecekler.  Okul dışı çalışma için haftanın bir günü şehri tanımasına dönük etkinlikler gerçekleştirecekler” dedi.

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasının ardından okul müdürlerine sertifikalarını verdi.

 

 18-03-201618-03-201618-03-201618-03-201618-03-2016

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.