DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Suça Sürüklenen Çocuklarda Rehber Öğretmenlerin Rolü

Suça Sürüklenen Çocuklarda Rehber Öğretmenlerin Rolü

 

Korunmaya muhtaç ve suça sürüklenen çocuklar hakkında mahkemelerce verilen danışmanlık ve eğitim tedbir kararlarının uygulanmasına yönelik rehberlik öğretmenlerine bilgilendirme semineri yapıldı.

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü,  Denizli Çocuk Mahkemesi ve Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen seminere Vali Yardımcısı Kemal İnan,  İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Denizli Çocuk Mahkemesi Hâkimesi Mükerrem Aslan, Milli Eğitim Şube Müdürü Fikret Sarısoy, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Bayram Gökhan Çakırlı, ilçe milli eğitim şube müdürleri ile rehber öğretmenler katıldı.

 

 

 

Pamukkale ilçesi Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda yapılan toplantı açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Değerli Öğretmen arkadaşlarım hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Rehber öğretmenlerimiz okullarda önemli roller üstlenmektedir. Her hangi bir olay olduğunda idarecilerden sonra ilk başvurduğumuz kişiler sizlersiniz. Önemli hizmetlere ve görevlere imza atıyorsunuz. Yaptığınız çalışmalarla öğrencilerimizin suça karışmalarına, yanlış yapmalarına engel olabiliyorsunuz. Sizlerden ricam öğrencilerinizle yaptığınız tüm görüşmelerinizi belgelendiriniz. Çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar diliyorum” dedi.

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının ardından Vali Yardımcısı Kemal İnan Denizli Çocuk Mahkemesi Hâkimesi Mükerrem Aslan ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Bayram Gökhan Çakırlı rehber öğretmenlere; korunmaya ve suça sürüklenen çocuklar hakkında mahkemelerce  verilen  danışmanlık ve eğitim tedbir kararlarının uygulanmasına yönelik bilgilendirmelerde bulundu.

 

 

 

 18-03-201618-03-201618-03-2016

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.