DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenlere Kamu Kurum Teşkilat Yapısı Anlatıldı

Aday Öğretmenlere Kamu Kurum Teşkilat Yapısı Anlatıldı

18-03-201618-03-201618-03-201618-03-201618-03-201618-03-2016 

Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Okul Dışı Faaliyet gününde bu hafta aday öğretmenler il yöneticileri ile buluştu.

 

 

 

Merkezefendi Servergazi İmam Hatip Ortaokulunda Vali Yardımcıları Ali Şanlıer ile Tuncay Engin, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Kaymakamlar Şükrü Görücü ile Veysel Beyru ve Maarif Müfettişleri Başkanı Musa Dinç gün boyu süren programda kamu kurum işleyişleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

 

 

 

Geleceğimize yön verecek değerli meslektaşlarım hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum diyerek sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Okul dışı faaliyetlerle her hafta bir gün ilin üst düzey yöneticileri tarafından sizlere paylaşımlarda bulunulacak. Bunda amaç kurumları biraz daha yakından tanımanızdır. Bakanlığımızın ilk defa uygulamaya koyduğu stajyer öğretmen programı son derece önem arz etmekte. Geçmişe dönüp baktığımda ilk öğretmenliğe başladığımızda bize de böyle bir uygulama olmasını çok isterdim. Geçmiş dönemlerde öğretmenler olarak üniversiteden mezun olup mesleğe ilk başladığımızda öğretmenliğin ne olduğunu görevli olduğumuz okullarda öğrendik” dedi.

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasının devamında müdürlük teşkilat yapısı, okul-kurum sayıları ve türleri, öğrenci öğretmen sayıları hakkında bilgiler verdi. Ayrıca il milli eğitim müdürlüğünün sürdürdüğü projelere değinen Müdür Oğuz, meslek hayatınızda bu tarz projeler uygulayacaksınız, verdiğim bilgilerin sizlere ışık tutacağı inancındayım dedi.

 

 

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.