DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Çocuklara Özel Hediye

Özel Çocuklara Özel Hediye

22-03-201622-03-201622-03-201622-03-201622-03-201622-03-2016 

Yerel Yönetimlerin eğitime desteği devam ediyor. Bu anlamda Merkezefendi Belediyesi tarafından özel çocukların bulunduğu Denizli Özel Eğitim Anaokulu’na eğitim ve öğretim için gerekli ders malzemeleri hediye edildi.

 

 

 

Okulda düzenlenen törene Denizli Vali Yardımcısı Ali Şanlıer, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve okul yönetimi ile öğrenciler katıldı.

 

 

 

Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, “Böyle güzel bir ortamın hazırlanmasında emeği geçenleri tebrik ediyorum. Bugün burada alınan malzemeler okulumuzun ve çocuklarımızın önemli ihtiyaçlarından birini karşılıyor. Bu anlamda Merkezefendi Belediye Başkanımız Muhammet Subaşıoğlu’na ve diğer arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Toplumumuzda dezavantajlı kesimler var. Onlara hizmet etmek hepimizin görevidir. Valiliğimiz, kaymakamlığımız, belediyemiz, milli eğitim müdürlüğümüz bu konuda hep birlikte kararlar alıyor. Merkezefendi okullar bazında merkez konumunda bulunuyor” dedi.

 

 

 

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, eğitime her zaman desteklerinin süreceğini ifade etti. “Çok özel bir okula ayrıcalıklı eğitim materyalleri ile katkıda bulunduk” diyen Başkan Subaşıoğlu, “ Velilerimizle de bir araya geldik. Bu okulumuzun çevre düzenlemeleri de Merkezefendi Belediyemiz tarafından yapılmıştı. Bu vesileyle de yapılan işleri görmüş olduk. Çocuklarımızla bir hasbihal ettik. Burası çok güzel ve özel bir okul… Merkezefendimiz sınırları içerisinde devletimizin dezavantajlı konumdaki çocuklarımıza sunduğu Türkiye’de örnek gösterilecek bir okul. Merkezefendi Belediyesi olarak önümüzdeki dönemde de eğitime desteğimiz sürecek” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, açıklamasında “Özel eğitim okullarımız için ne kadar bir şeyler yapsak azdır. 9 binada 17 okulumuzda öğretmen ve idarecilerimizle çok güzel çalışmalara imza atıyoruz. Bundan sonraki süreçte yavrularımızın hayatlarını nasıl idame ettirebilir onu amaçlıyoruz. Çocuklarımızı topluma kazandırmak en büyük hedefimiz. Belediye başkanımızın böyle güzel bir okula özel çocuklarımıza yaptığı katkıdan dolayı teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza çok ince bir ruhla hizmet etmek zorundayız. Belediye başkanımız eğitime büyük önem ve destek veriyor” dedi.

 

 

 

Konuşmaların ardından protokol üyeleri okuldaki sınıfları tek tek gezerek çocuklara hediyeler verdi.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.