DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

21 Mart Dünya Down Sendromlular Farkındalık Günü

21 Mart Dünya Down Sendromlular Farkındalık Günü

 

Denizli Down Sendromlular Derneği yönetim kurulu üyeleri Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’u ziyaret etti.

 

 

 

21 Mart Dünya Down Sendromlular Farkındalık Günü kapsamında gerçekleştirdikleri ziyarete Hayrettin Çakmak, Yücel Çakmak, Kerim Aydemir, Murat Altun, Ayşe Altun, Leyla Mucan ve Tülay Akça katıldı.

 

 

 

Dernek yöneticileri ziyarette Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz´a dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi. Amaçlarının Down Sendromlu bireylere sağlıklı, bağımsız, üretken, mutlu ve toplumla iç içe bir yaşam kurabilmeleri için gerekli yaşam becerilerini kazandırmak ve toplumunda Down Sendromlularla ilgili farkındalığı arttırmak olduğunu belirttiler.

 


Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, özel eğitim alanında eğitim veren kurumlarımıza büyük önem veriyoruz. Toplumda özel çocuklarımızın yeri çok farklı. Hayatın her alanında onlarda var. Okullarımızda yavrularımızı topluma kazandırmak için çalışıyoruz. Her zaman özel çocuklarımızın yanlarında olmaya devam edeceğiz dedi.

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.