DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkezefendi Belediyesi Eğitime Verdiği Desteği Sürdürüyor

Merkezefendi Belediyesi Eğitime Verdiği Desteği Sürdürüyor

 

23-03-201623-03-201623-03-201623-03-201623-03-201623-03-2016Eğitime her alanda desteğini sürdürmeye devam eden Merkezefendi Belediyesi, Lütfi Ege Anadolu Lisesi Mutfak ve Yemekhanesinin kapasitesini arttırmak amacıyla yaptığı çalışmayı tamamladı. Yemekhaneye 86 m²’lik yer ilave edilerek alan genişletildi.

 

 

 

Valimiz Şükrü Kocatepe çalışmanın tamamlanmasının ardından beraberinde Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile birlikte yenilenen binada incelemelerde bulundu. Okul Müdürü Hüseyin Doğu, Valimiz Şükrü Kocatepe ve beraberindeki heyete yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

 

 

 

Merkezefendi Belediyesine eğitime verdikleri destekten ötürü teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz; “Merkezefendi bizim eğitim anlamında çok başarılı bir ilçemiz. Böyle başarılı bir ilçemizi taçlandıran Merkezefendi Belediye Başkanımız Muhammet Subaşıoğlu’na ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Okullarımızın bazıları sosyal ihtiyaçlar anlamında çok iyi durumda değil. Bugün öğrencilerimizle yemekte bir araya geldik. Eskiden 2-3 gruplar haline burada yemek yenebiliyordu. Ama şimdi Merkezefendi Belediyemiz sayesinde yemekhane gerçekten mükemmel hale geldi. Hem öğrencilerimiz hem de öğretmen arkadaşlarımız rahatladı. Belediye Başkanımızın ilçemizdeki diğer okullarımızda da yaptığı takdire şayan desteklerini biliyoruz. Bu anlamda Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

Valimiz Şükrü Kocatepe ise Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’na eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek Plaket verdi. Valimiz Şükrü Kocatepe emeği geçenlere teşekkür ederek; “Geleceğimizin teminatı olan bu başarılı gençlerimize ne yapsak azdır. Gençlerimize, başarıya giden yolda biz imkanları sunacağız. Onlar ülkemizi daha ileri seviyelere taşıyacaklar. Okulumuzun TEOG ve YGS ile LYS’de ki başarılarını biliyoruz. Bu okulumuz, 2015 yılında yapılan TEOG sınavında; sınavla öğrenci alan liseler arasında taban puanı 461.000’lerde iken bu puanı 13 puan arttırarak 473.800 puan seviyesine çıkarmış ve Türkiye’de en çok başvuru yapılan ve talep edilen okullarımızın başında gelmiştir. Okullarımıza ve öğrencilerimize ne yapsak azdır. Bu anlamda Belediye Başkanımız Muhammet Subaşıoğlu’na çok teşekkür ediyoruz. Başkanımız bu okulumuzla birlikte birçok okulumuza da önemli katkıları oldu. Ayrıca kendisinin bir okul ve pansiyon yapma taahhütleri de var. Ben kendilerine sağlık ve başarılarının daim olmasını diliyorum. Denizli Milli Eğitimine yaptığı bu katkılardan dolayı kendisine ve çalışma arkadaşlarına tekrar teşekkür ediyorum. Başarılı çalışmaları daim olsun diyorum. Siz değerli öğrencilerimizin de eğitim hayatının başarılarla dolu olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

 

 

Yapılan çalışma ile mevcut yemekhaneye 86 m²’lik yer ilave edilerek daha geniş imkân sağlandı. 2016 yılının Ocak ayında hizmete giren yeni alanın 59.000 TL’ye mal olduğu öğrenildi. Buradaki fayans, duvar, çatı, pencere gibi yenileme işlemleri Merkezefendi Belediyesi tarafından yapıldı.

 

 

 

Merkezefendi Belediyesi tarafından yemekhane bölümünde çelik konstrüksiyon çalışmalarıyla mutfakta havalandırma, ışıklandırma, sebze ve meyve yıkama ile yemek hazırlama bölümleri genişletildi. Kapasitesi arttırılarak yeni araç-gereçler alındı. 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.