DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Bana AB’yi Anlat” Yarışmaları Sonuçlandı

“Bana AB’yi Anlat” Yarışmaları Sonuçlandı

 

Ülkemiz ile Avrupa Birliğinin mali işbirliği kapsamında Milli Eğitim Bakanlığının faydalanıcısı olduğu, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü uhdesinde 26 Aralık 2014 tarihinde uygulanmaya başlanan "Öğrenciler AB´yi Öğreniyor Projesi" kapsamında düzenlenen 7.8.9. sınıf öğrencilerine yönelik “Bana AB’yi Anlat” konulu resim, slogan ve kısa öykü yarışmalarının Denizli il elemeleri yapıldı.

 

 

 

“Bana AB’yi Anlat” konulu resim, slogan ve kısa öykü yarışmalarında yarışmaya katılan öğrencilerin eserleri Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünde jüri tarafından değerlendirildiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “47 resim, 33 slogan ve 11 kısa öykünün değerlendirildiği yarışmalarda resim dalında Sarayköy Duacılı Ahmet Güdücü Ortaokulundan Cevriyenur Evci, slogan dalında Babadağ Müşerref Yılmaz Ortaokulundan Eda Muslu ve Kısa Öykü dalında ise Pamukkale Cumhuriyet Anadolu Lisesinden Gamze Yergin birinci oldular. İlimizdeki elemelerde birinci olan öğrencilerimizin eserleri 2-6 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da yapılacak olan Türkiye finaline katılacak. Gerek il elemelerinde gerekse Türkiye finalinde dereceye giren öğrenciler Bakanlık tarafından çeşitli ödüllerle ödüllendirilecek” dedi.

 

 

 

Denizli İl Dereceleri

 

 

 

Resim

 

1.         Cevriyenur Evci (Sarayköy Duacılı Ahmet Güdücü Ortaokulu)

 

2.         Gülbeyaz Kul (Merkezefendi Ekrem Başer Ortaokulu)

 

3.         Atilla Döngelci (Merkezefendi ODTÜ Koleji)

 

Slogan

 

1.         Eda Muslu (Babadağ Müşerref Yılmaz Ortaokulu)

 

2.         Rabia Mıngır (Kale Cumhuriyet Yatılı Bölge Okulu)

 

3.         Emin Tunçkın (Kale YA-TU Otomotiv Hürriyet Ortaokulu)

 

Kısa Öykü

 

1.         Gamze Yergin (PamukkaleCumhuriyet Anadolu Lisesi)

 

2.         Betül Özkul (Kale Ethem Özsoy Çok Programlı Anadolu Lisesi)

 

3.         Gizem Nur Yılmaz (Acıpayam Anadolu Lisesi)

 

 

 

 

 

Söz konusu proje kapsamında AB Bilgi Merkezinin bulunduğu 21 pilot ilde 10. Sınıf öğrencilerine yönelik “AB’yi Öğreniyorum” konulu bilgi yarışmaları da düzenleniyor. İlçe elemelerinin tamamlandığı bilgi yarışması Denizli İl Finali 19 ilçe takımının katılımı ile 4 Nisan 2016 tarihinde Pamukkale ilçesi Halk Eğitim Merkezi salonunda yapılacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.