DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli’den Cizre Kütüphanelerine Kitap Desteği

Denizli’den Cizre Kütüphanelerine Kitap Desteği

 

İlimizde eğitime ve öğretime destek verilmesi amacıyla önemli bir kampanyaya imza atılıyor. Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılan kampanya ile Denizli’den Şırnak’ın Cizre ilçesinde eğitim gören öğrencilere kitap gönderilecek. Kampanyaya İlimizden isteyen herkes katılabilecek.

 

 

 

Bu amaçla Valimiz Şükrü Kocatepe tarafından  kampanya ile ilgili  vatandaşlarımıza çağrıda bulunuldu.  Tüm Kaymakamlık, Belediye ve Meslek Odalarına gönderilen Valimiz Şükrü Kocatepe imzalı çağrı yazısı ile kampanya başlatılmış oldu. Kampanya ile İlimiz genelindeki tüm öğrencilerimiz ve vatandaşlarımızın kampanyaya dahil olmasını isteyen Valimiz Şükrü Kocatepe,  “Denizlimizde eğitim ve öğretimde ki başarı her zaman Türkiye’ye örnek olmuş bir şehir. Bu başarı yürütülen kampanya ve projelerle desteklenmiş ve desteklenmeye devam etmektedir. Tabi bu başarıda kuşkusuz Denizlili hayırseverlerimizin katkısı büyüktür. Yine yapılan yeni bir kampanya ile Şırnak İlimizin Cizre İlçesinde okuyan öğrencilerimize kitap göndereceğiz. Böylelikle eğitim öğretim çağındaki öğrencilerimizin kitaplık veya kütüphane oluşturmasına ve kitaplarının güncellenmesine imkân sağlanacaktır. Bize destek verecek olan tüm halkımıza, kurum ve kuruluşlarımıza, oda başkanlıklarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza ve basınımıza şimdiden teşekkür ediyor ve saygılarımızı sunuyorum” dedi.

 

 

 

Denizlimizde çok kıymetli kitap dostları ve öğrencilerimizden, hikâye– roman–tiyatro eseri– şiir – bilimsel kitaplardan ve araştırma kitaplarından Şırnak Cizre ilçesinde öğrenim gören 8-12. sınıf öğrencilerinin yararlanması amacı ile “Bir Kitap da Benden” diyen herkesten kitaplarını en yakın okul müdürlüğüne 30 Mart 2016 Çarşamba gününe kadar getirmeleri bekleniyor.

 

 

 

Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarımızdan, odalarımızdan, sivil toplum kuruluşlarımızdan doğrudan kitap alımı yolu ile katkıda bulunmalarını ve her alanda olduğu gibi bu alanda da destek olunması bekleniyor. Ortak havuzda toplanacak kitaplar İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce 31 Mart 2016 Perşembe günü Şırnak’ın Cizre İlçesine gönderilecek.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.