DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli Cizre Kütüphanelerini Donatıyor

Denizli Cizre Kütüphanelerini Donatıyor

29-03-201629-03-201629-03-201629-03-2016 

İlimizde eğitim öğretime destek verilmesi amacıyla başlatılan önemli bir kampanya geçen Cuma günü Valilikçe duyuruldu.

 

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan kampanya kapsamında Denizli’den Şırnak’ın Cizre ilçesinde eğitim gören öğrencilere kitap gönderilecek.

 

 
Valilikçe duyurulan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce koordinasyonu yapılan kampanyaya start Pamukkale Hulusi Kulaklı Ortaokulunda verildi.

 

 

 

Kampanya çok kısa bir süre önce başlamasına rağmen Pamukkale Hulusi Kulaklı Ortaokulu öğrencileri yaklaşık 4 bin kitap toplayarak Cizre’deki akranlarına göndermek istediler.

 

 

 

Öğrencilerin duyarlılığı ve örnek davranışından dolayı Vali Yardımcısı Ali Şanlıer ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Mustafa Vural ve Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan okula giderek öğrencilerle birlikte kampanyanın başlangıcını yaptı.

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “Anlamlı bir kampanya için buradayız. Şırnak Cizre ilçesindeki sevgili öğrencilerimize kaynak amaçlı roman, hikaye, şiir ve diğer türlerden kitaplar göndereceğiz. Tüm öğrencilerimiz yardım amaçlı 2-3-4 adet kitabı oradaki arkadaşlarına gönderecekler.

 

 

 

Amacımız Şırnak Cizre’deki öğrencilerimizin okumaktan mahrum kalmalarını önlemektir. Okuma kültürlerini geliştirmek istiyoruz. Cizre ilçesini Denizli olarak kardeş kabul edip bu kardeşlik çerçevesinde kitaplarımızı paylaşmak istedik. Hulusi Kulaklı Ortaokulumuz öğrencileri ve öğretmenleri kampanyamıza çok güzel bir duyarlılık göstererek kısa süre içerisinde binlerce kitap topladılar. Yapmış olduğumuz kampanyaya sadece öğrencilerimizden değil sivil toplum kuruluşlarından, belediyelerden ve kamu kurum kuruluşlarından destek istiyoruz. Kampanya bitiminde toplanan kitapları Valiliğimiz koordinesinde Şırnak Cizre’ye göndereceğiz. Kampanyanın ilimizin her köşesine dalga dalga yayılmasını temenni ediyorum” dedi.

 

 

 

Vali Yardımcısı Ali Şanlıer konuşmasında “Milli Eğitim Bakanlığının Denizli’ye verdiği görevle Valilik olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordine ederek kampanya başlattık. Toplanan kitapları Şırnak Cizre’ye göndereceğiz. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

 

 

Pamukkale Hulusi Kulaklı Ortaokulu 7/A sınıfı öğrencisi Cennet Büşra Güneş arkadaşları adına yaptığı konuşmada “İçinde bulunduğumuz haftanın Kütüphaneler Haftası olmasının verdiği önemle okuldaki arkadaşlarımızla topladığımız kitapları Şırnak Cizre’ye göndereceğiz. Kampanyayı başlatıp bize öncülük eden Valiliğimiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ederiz” dedi.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.