DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitime Hayırseverden Z-Kütüphane Desteği

Eğitime Hayırseverden Z-Kütüphane Desteği

 

Zenginleştirilmiş Kütüphane olarak bilinen Z-Kütüphanelerin okullarımızda hızla kurulmasına hayırseverlerimiz de destek veriyor. Hayırsever İşadamı Mehmet Bahauddin Aksu, Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulu’na Z-Kütüphane yaptırmak için protokol imzaladı.

 

 

 

Valilik Makam Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine Valimiz Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile Hayırsever İşadamı Mehmet Bahauddin Aksu katıldı.

 

 

 

Törende konuşan Hayırsever İşadamı Mehmet Bahauddin Aksu, eğitime destek vermekten dolayı mutlu olduğunu söyleyerek, bu fırsatı veren herkese teşekkür etti.

 

 

 

Valimiz Şükrü Kocatepe ise Denizli halkı ve öğrenciler adına Hayırsever İşadamı Mehmet Bahauddin Aksu’ya teşekkür ederek; “Geleceğimiz olan gençlerimizi yetiştireceğimiz okulların donanımlı, sağılıklı, nitelikli, hizmete elverişli olması elbette oradaki hizmet kalitesini arttıracak. Çocuklarımız daha güzel yetişecek. Öğretmenlerimiz daha şevkle çalışacaklar. Hayırsever İşadamı Mehmet Bahauddin Aksu’ya teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

Konuşmasında Hayırsever İşadamı Mehmet Bahauddin Aksu’nun Denizlili olmadığına dikkat çeken Valimiz Şükrü Kocatepe şunları söyledi; “Mehmet Bahauddin Aksu Bey Denizlili değil. Sonradan Denizlili olan bir hemşerimiz. Yani hayırseverlerimiz arasında ayrı bir özelliği var, kendisi aslen İstanbullu ama Denizli’de işletmesi olan ve Denizli sanayine önemli ölçüde katkıda bulunan, işletmelerimizin ihtiyacı olan bir makinayı üreten fabrika sahibi. Bu bakımdan yaptığı bu hizmetin ve katkının da anlamı çok büyük. Denizli sever bir arkadaşımız.  İstanbul doğumlu ama işletmesi Denizli’de olduğu için artık Denizlili sayılır. Kendisine bu hassasiyetinden dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz.”

 

  

 

Konuşmaların ardından Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulu’na Z-Kütüphane yapımı için protokol Valimiz Şükrü Kocatepe ve Hayırsever İşadamı Mehmet Bahauddin Aksu tarafından imzalandı.

 

 

 

Hayırsever İşadamı Mehmet Bahauddin Aksu,  Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulu’na Z-Kütüphane kurulması için okulda belirlenen yere koltuk, masa, oturma grubu, kitap rafları, bilgisayar ve kitap alınmasını sağlayacak. Z-Kütüphanenin 100.000 TL’ye mal olacağı öğrenildi. İlimizde şu anda toplam 21 adet Z-Kütüphane bulunuyor.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.