DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkezefendi Belediyesinden Eğitime Yeni Bir Katkı

Merkezefendi Belediyesinden Eğitime Yeni Bir Katkı

 

Eğitime her alanda destek veren Merkezefendi Belediyesi, verdiği hizmet ve desteklere bir yenisini daha ekliyor. Merkezefendi Belediyesi Yeni Mahalle’de Anaokulu yaptırarak buradaki önemli bir eksikliği gidermiş olacak. Anaokulunun protokolü düzenlenen törenle imzalandı.

 

 

 

Valilik Makam Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine, Valimiz Şükrü Kocatepe, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu ile İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz katıldı.

 

 

 

İmkanları ölçüsünde eğitime destek verdiklerini söyleyen Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğulu; “Merkezefendi Belediye Başkanı olarak göreve geldiğimiz günden bu yana başta Sayın Valimizin ve Milli Eğitim Müdürümüzün desteği ile Merkezefendi İlçemizde eğitime olan desteğimizi imkanlarımız ölçeğinde yapmak için gayret içerisindeyiz. Bugün de özellikle Yenimahalle, İlbade, Alparslan ve Gümüşçay Mahallelerimize hizmet verecek olan dört mahallenin tam ortasında Belediyemize ait arsa üzerine 6 derslikten oluşan anaokulunun  yapımına dair protokolü imzalamak için buradayız. İnşallah yapılmakta olan bu anaokulumuzun önümüzdeki eğitim öğretim döneminin başlangıcı Eylül ayında bütün tefrişatıyla hazırlanmış vaziyette faaliyete girmesini arzu ediyoruz. Bu dört mahallemize hizmet edecek olan anaokulumuzun hayırlı olmasını diliyor, Sayın Valimize ve Milli Eğitim Müdürümüze bizlere vermiş oldukları destek ve teşviklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Merkezefendi Belediyesi olarak bizim hedefimiz; Türkiye’de eğitim alanında; eğitim kalitesi, fiziki şartlar, sportif başarı ve sınavlardaki başarı hususlarında öne çıkan ilçelerden biri olmak. Özetle Merkezefendi Belediyesi olarak eğitim konusunda Türkiye’de derece yapmak istiyoruz. Bu konudaki güzel gelişmeleri Milli Eğitim Müdürümüzün bizlerle olan paylaşımlarından biliyoruz. Son olarak protokülünü imzaladığımız Merkezefendi Belediyesi Yenimahalle Anaokulumuzun ilçemize ve Denizlimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

 

Valimiz Şükrü Kocatepe ise Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’na teşekkür ederek; “Bugün Merkezefendi Belediye Başkanımız Muhammet Subaşıoğlu Beyefendi ile güzel bir vesile ile bir araya geldik. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde kendisiyle bir anaokulu ve bir pansiyon yapmak üzere bir protokol imzalamıştık. Bugün de özel projeli bir anaokulu yapmak üzere protokole imza atacaklar. Ben kendilerine tekrar tekrar teşekkürlerimizi sunuyorum. Denizli’de eğitim seviyesinin yükseltilmesi ve kalitenin arttırılması amacıyla fiziki şartların iyileştirilmesi konularındaki katkıları gerçekten şükranı şayan, takdire değerdir. Kendisine belediye hizmetleri olarak gerçekleştirdiği güzel hizmetlerinden, milli eğitime, sağlığa ve diğer konulara yaptığı katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Denizlimizin geleceği açısından son derece önemli ve güzel gelişmeler. Başarılar diliyor, sağlık ve mutluluğunun daim olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

 

 

Konuşmaların ardından Yeni Mahalle Anaokulu’nun protokolü Valimiz Şükrü Kocatepe ve Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu tarafından imzalandı.

 

 

 

İsminin verildiği Yeni Mahalle’de yaptırılacak olan Anaokulu, zemin kat 6 derslikli olacak ve 800.000 TL’ye mal olacak. Merkezefendi Belediyesi daha öncede Belediyenin isminin verildiği 6 derslikli Anaokulu yapmıştı.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.