DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli’den Cizre’ye 17 Bin Kitap

Denizli’den Cizre’ye 17 Bin Kitap

05-04-201605-04-201605-04-201605-04-201605-04-2016 

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılan kampanya ile Denizli’den Şırnak’ın Cizre ilçesinde eğitim gören öğrenciler için 17.000 kitap toplandı. İl genelinde okullar, meslek odaları ve diğer her kesimden bağışçıdan toplanan kitaplar Valimiz Şükrü Kocatepe’nin de katıldığı törenle kargoya verilerek Cizre’ye gönderildi.

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen törene; Valimiz Şükrü Kocatepe, Vali Yardımcısı Ali Şanlıer, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve PTT Başmüdürü Zekai Özkan katıldı.

 

 

 

Konu hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, bağış yapılan kitapların Cizre’deki öğrencilere faydalı olmasını ümit ettiklerini söyleyerek; “Şırnak İli Cizre ilçemizdeki okullarımızın kütüphanelerinde, malumunuz olduğu üzere bölgede son zamanlarda yaşanan gelişmeler nedeniyle kitap eksiği olduğu ifade edildi ve Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda, Sayın Valimizin önderliğinde Denizli İli olarak Cizre ilçesi’nin kütüphanelerini donatmak için topladığımız yaklaşık 17 bin civarındaki kitabı bugün PTT Kargo ile gönderiyoruz. İnşallah gönderdiğimiz bu kitaplar oradaki çocuklarımızın kültür ve bilgilerinin artırılmasında bir nebze de olsa faydalı olur ümidindeyiz. Ben bu vesileyle başta Sayın Valimiz olmak üzere, tüm çalışma arkadaşlarıma, okul müdürlerimize, ilçe milli eğitim müdürlerimize, öğretmen ve öğrencilerimize verdikleri desteklerden dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

 

 

Valimiz Şükrü Kocatepe ise Cizre Kaymakamı Ahmet Adanur ile telefonla görüşerek, kitapların İlçede eğitim gören öğrenciler için hayırlı olmasını temenni etti. Kampanyaya destek vererek kitap bağışında bulunan herkese teşekkür eden Valimiz Şükrü Kocatepe; “Güneydoğu’daki kardeşlerimizin kitap ihtiyaçlarını karşılamak üzere Sayın Milli Eğitim Müdürümüz ve çok değerli Milli Eğitim Müdürlüğü personelinin gayreti ile Denizlimizden toplanan 17 bin civarındaki kitabı bugün PTT Kargo vasıtasıyla Cizre ilçemize gönderiyoruz. PTT Başmüdürümüze de bu ulaşımı yüzde elli indirimli olarak sağladıkları için teşekkür ediyoruz. Biz doğusunda, batısında, kuzeyinde ve güneyinde bulunan tüm insanları ile kardeş ve yekvücut olan bir ülkeyiz. Kaderde, tasada ve kıvançta birlik ve beraberlik içinde olmayı her zaman bu vatanın evlat ve mensupları olarak sürdürmek zorundayız. Bu nedenle bizler Denizli halkı olarak Güneydoğu’daki kardeşlerimizin terör belasından biran evvel kurtularak sağlıklı, mutlu ve huzurlu yaşamlarına devam edeceklerine inanıyoruz. Bu ülke ve bu ülkenin nimetleri hepimizin. Dolayısıyla bugün bu nimetlerden bir kısmını Denizlimiz onlarla paylaşıyor. Onların da sevinç ve tasalarını bizimle paylaşma içerisinde olduklarına inanıyorum. Güle güle okusunlar, sağlıklı, mutlu ve huzurlu olsunlar. Yardım eden, katkıda bulunan herkese şükranlarımı sunuyorum. Kısa zaman içindeki bu gayretlerinden ve başarılarından ötürü de başta İl Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere tüm eğitim camiamıza teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

 

İlimizde öğrenciler, meslek odaları ve diğer bütün kesimlerden toplanan hikaye, roman, tiyatro eseri, şiir, bilimsel ve araştırma içerikli kitaplar Şırnak’ın Cizre ilçesinde öğrenim gören 8. ve 12. sınıf öğrencilerinin yararlanması amacı ile bağışçılardan toplandı.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.