DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever Mersin Ailesinden Eğitime 3.250.000.TL Destek

Hayırsever Mersin Ailesinden Eğitime 3.250.000.TL Destek

 

Hayırsever İşadamı Oktay Mersin ve kardeşi Hayırsever İşadamı Turgay Mersin, eğitime toplamda üç ayrı projede 3.250.000.- TL destek verecek.

 

 

 

Valilik Makam Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine; Valimiz Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamı Oktay Mersin eşi Ümran Mersin, oğulları İrfan Can ve Canberk Mersin, gelini Selen Mersin, torunu İpek Mersin, Hayırsever İşadamı Turgay Mersin ve oğlu Ege Mersin katıldı.

 

 

 

Törende konuşan Hayırsever İşadamı Oktay Mersin, Mersin Ailesi olarak Sarayköy ve Denizli Milli Eğitimine katkılar sağladıklarını hatırlatarak; “Öteden beri katkı sağlıyoruz ve sağlamaya devam edeceğiz inşallah. Sayın Valimizin az önce bahsettiği Sarayköy’deki Hacı İrfan Mersin Ortaokulunun protokolü şuan gözümün önüne geliyor. Rahmetli babamın o protokol imza töreninde, temel atma töreninde ve dönemin Başbakanı ve birçok Bakanının katılımı ile gerçekleştirilen açılışta yaşadığı heyecanı şuan bizlerde yaşıyoruz. Ailemizin en küçük ferdi ile beraber bütün fertleri buradayız. Oğullarım, kardeşim, eşim, yeğenim, gelinim ve torunum hep birlikte buradayız. Babam o günkü açılışta; ‘Çok heyecanlıyım Sayın Başbakanım’ demişti. Bende bugün Sayın Valime çok heyecanlı olduğumuzu söylüyorum. Babam o günkü konuşmasında ayrıca ‘İnşallah çocuklarımda bunun arkasını getirecek ve bu hayır çalışmasını devam ettirecekler’ demişti. Çok şükür ki babamın o söylemini biz bugün yerine getiriyoruz. İnşallah bugün benim ve kardeşim adına yaptırmayı taahhüt ettiğimiz okullar ilerde eşim, evlatlarım ve torunum adına da devam etsin arzusundayız. O gün Başbakanımız oğlum Canberk’i yanına çağırmış ve aralarındaki sohbette oğlum; ‘İnşallah Sayın Başbakanım ileride bizde okul yaptıracağız’ demişti. Bugün o sözü çocuklarımızdan da alacağız. Allah nasip ederse yaptırsınlar. Son olarak Sayın Valime ve Sayın Milli Eğitim Müdürümüze gayretlerinden ve bizleri teşviklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Sağ olsunlar kendileri bizi her zaman bu hayra teşvik ettiler. Çok teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

 

 

 

Hayırsever İşadamı Turgay Mersin de, Valimiz Şükrü Kocatepe ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’a eğitime katkı vermek için imkân sağladıkları için teşekkür ederek; “Babamızdan gelen hayırsever duyarlılığımıza bugün bir yenisini ekledik. Az önce Sayın Valimizin de bahsettiği gibi bugün abim ve benim adıma iki okul yaptırmak üzere protokol imzalıyoruz. Yakın zamanda da annemizin adına bir protokol imzalamıştık. Oktay Abim gereken açıklamaları yaptı. Ailemizden gelen bir duyarlılığımız var. İnşallah çocuklarımızda aynı duyarlılıkla devam edip bu ismimizin daha yukarılara taşınmasına, daha büyük, daha farklı okullar yaptırılmasına vesile olsunlar istiyorum. Tekrar teşekkürlerimi sunuyor ve okulumuzun Denizlimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

 

 

Törende söz alan Ümran Mersin de, duygulu anlar yaşadıklarını söyleyerek; “Bende Sayın Valimize ve Sayın Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum. Gerçekten çok duygulu anlar yaşıyoruz.  Rahmetli Kayınpederimin, geçenlerde annemin imzaladığı protokolün, eşimin ve Turgay Bey’in imzaladıkları okul protokolleri hayırlı uğurlu olsun.  DODER Yönetim Kurulu olarak Özel Eğitim okulunun hamiliğini yaptıklarını ifade ederek; engelli öğrencilerimizin sayılarının fazla olması dolayısıyla yetersiz kalındı. Devletimizin de böyle bir okulun tekrar açılmasına olan desteğiyle yenisi yapıldı. Bizde gereken katkıları sağlayarak inşallah elimizden geleni yapmaya çalışacağız. Yenilerini yapmak evlatlarımıza, torunlarımıza da nasip olur inşallah. Hayırlı uğurlu olsun. Çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

Valimiz Şükrü Kocatepe ise Mersin Ailesine eğitime verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ederek şunları söyledi; “Sayın Oktay Mersin, Turgay Mersin ve aileleri ile birlikte Denizli İl Milli Eğitimine şirket olarak yaptıracakları okulların protokolünü imzalamak üzere birlikteyiz. Biliyorsunuz Mersin Ailesi’nin daha önce Sarayköy’de Hacı İrfan Mersin Ortaokulu binası, İşadamları Mesleki Teknik Lisesi’nin yapımı için katkıları ve Hacı Nadire Mersin Cumhuriyet İlkokulu’nun 4 derslikli ek binası yapımlarında da destekleri olmuştu. Şimdi de yeni okul yapmak üzere katkıları olacak. Toplam 3 milyon 250 bin liralık destekleri var. Ben kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Onlar sağ olsunlar Denizli ve ülkemiz ekonomisine katkıda bulunuyorlar. Ayrıca emekleri, sermayeleri ve bilgi birikimleriyle ülkemiz için çok önemli görev ifa ediyorlar. Bunun yanında da ailecek İl Milli Eğitimimize Sarayköy İlçemize ve İl Merkezimizdeki Milli Eğitim Tesislerine katkılarından dolayı da Denizlisever ve Denizlinin hayırsever işadamı, iş kadınları olarak onlara şükranlarımı sunuyorum. Sağlık, mutluluk ve kazançlarının bereketli olmasını temenni ediyorum.”

 

 

 

Konuşmaların ardından Oktay Mersin Özel Eğitim Anaokulu ve Turgay Mersin Ortaokulu’nun protokolü Valimiz Şükrü Kocatepe, Hayırsever İşadamı Oktay Mersin ve Hayırsever İşadamı Turgay Mersin tarafından imzalandı.

 

 

 

Hayırsever İşadamı Oktay Mersin ve kardeşi Turgay Mersin daha önce de Mersin Ailesi olarak Sarayköy Hacı İrfan Mersin Ortaokulu 5 Derslikli okul binası yapımı, İşadamları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yapımı için 75.000 TL ve Hacı Nadire Mersin Cumhuriyet İlkokulu 4 derslikli ek bina yapımı için eğitime 500.000.TL’lik destek vermişlerdi. Protokol uyarınca Merkezefendi İlçesi Adalet Mahallesinde bulunan Özel Eğitim Okuluna, Oktay Mersin Özel Eğitim Anaokulu, Merkezefendi İlçesi Bahçelievler Mahallesinde bulunan Ortaokula ise Turgay Mersin Ortaokulu ismi verilecek.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.