DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“AB’yi Öğreniyorum”da Zafer Aydem Fen Lisesi’nin

“AB’yi Öğreniyorum”da Zafer Aydem Fen Lisesi’nin

 

"Öğrenciler AB´yi Öğreniyor Projesi" kapsamında 21 pilot ilde düzenlenen 10. sınıf öğrencilerine yönelik “AB’yi Öğreniyorum” konulu bilgi yarışması Denizli il finali yapıldı.

 

 

 

Pamukkale ilçesi Halk Eğitim Merkezi salonunda yapılan etkinliğe İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Yılmaz, strateji geliştirme hizmetlerinden sorumlu ilçe milli eğitim şube müdürleri, ilçemizden yarışmaya katılan 19 takımın okul müdürleri ve takımların danışman öğretmenleri ile yarışmacı takımların öğrencileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

 

 

19 ilçeden 14’ünde yapılan elemeler sonucunda belirlenen ilçe birincileri ile beş ilçeden birer takımın doğrudan katıldığı final yarışmalarında, takımlar 4 oturumda mücadele ettiler. Üç asil bir yedek öğrenciden oluşan 19 ilçenin takımları kura usulü üç gruba ayrıldı. Üç oturumda gerçekleştirilen eleme yarışmaları sonucunda her grubun birincisi olan takım son oturumda il birincisi olmak için mücadele etti.

 

 

 

 Merkezefendi Aydem Fen Lisesi, Tavas Özay Gönlüm Fen Lisesi ve Buldan Akın Anadolu Lisesi’nin mücadele ettiği son oturumda ilimizi Ankara’da temsil edecek olan takım büyük bir çekişme sonucu belirlendi.

 

 

 

Öykü Işık Güz, Fatma Nur Doğu, Muratcan Tahra ve Sevim Zeynep Küçükal’dan oluşan Merkezefendi Aydem Fen Lisesi takımının birinci olduğu yarışmada, Merve Matrak, Süleyman Can Acar, İbrahim Aktaş ve Mert Can Özkul’dan oluşan Tavas Özay Gönlüm Fen Lisesi takımı ikinci ve Esma Akkuş, Ayşe Nesibe Uğuz, Muhammed Mutlukan ve Beyza Yılmaz’dan oluşan Buldan Akın Anadolu Lisesi de üçüncü oldu.

 

 

 

Bu sonuca göre Merkezefendi Aydem Fen Lisesi 25 Mayıs 2016 tarihinde Ankara’da yapılacak olan Türkiye finalinde ilimizi temsil etme hakkı kazandı.

 

 

 

İki yıldır yapılmakta olan bu yarışmalar 10. Sınıf öğrencilerine yönelik bilgi yarışmasının yanı sıra 7.8. ve 9. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak da “Bana AB’yi Anlat” konu başlığı altında yapılmaktadır.

 

 

 

Geçen yıl resim dalında il birincisi olan öğrencimiz Ankara’da yapılan yarışmada da Türkiye birincisi oldu.

 

 

 

İl yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimizden birinci olanlar dizüstü bilgisayar, ikinci olanlar bisiklet ve üçüncü olanlar da satranç takımı olmak üzere Bakanlığımızca ödüllendirileceklerdir. Aynı ödüller ülke finali için de geçerli olup aynı zamanda ülke çapında dereceye giren öğrencilerimiz danışman öğretmenleri ile birlikte bakanlığımız tarafından Avrupa Birliği ülkelerine seyahat ile de ödüllendirileceklerdir.

 

 

 

Bilgi, resim, slogan ve kısa öykü dallarında ilimizde dereceye giren öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilecek olan ödülleri önümüzdeki günlerde törenle verilecek. 

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.