DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Dolu Dolu Devam Ediyor

Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Dolu Dolu Devam Ediyor

11-04-201611-04-201611-04-201611-04-201611-04-201611-04-201611-04-201611-04-201611-04-2016 

Milli Eğitim Bakanlığınca ilk defa uygulamaya konulan altı aylık Aday Öğretmen Yetiştirme süreci ilimiz de dolu dolu devam ediyor.

 

 

 

Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Okul Dışı Faaliyet gününde bu hafta aday öğretmenler Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, Denizli Defterdarı Özgür Çelik ile bir araya geldi.

 

 

 

Merkezefendi Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleşen buluşmaya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Müdür Yardımcısı Ragıp Çelik, Şube Müdürü Vedat Balkaya ve aday öğretmenler katıldı.

 

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Okul dışı faaliyetlerle her hafta bir gün ilin üst düzey yöneticileri tarafından sizlere paylaşımlarda bulunuyorlar. Bu faaliyetlerimizi çok önemsemekteyiz. Sayın Başsavcımızın sizlerle yapacağı paylaşımın ardından 11. Komando Tugay Komutanlığına hareket edeceksiniz. Tugay Komutanlığı yetkililerimiz sizleri orada misafir edecek. Sonrasında İl Emniyet Müdürümüz ve Defterdarımız sizlerle hitap edecekler” dedi.

 

 

 

Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper aday öğretmenlere hitabında Devlet Kavramı, Yargı, Yasama ve Yürütme konularına değindi. Yargının yapılanması, görev ve yetkilerini geniş olarak ele alarak aday öğretmenlere tanıttı. Aynı zamanda deneyimlerini aday öğretmenlerle paylaştı.

 

 

 

Aday Öğretmenler okul dışı faaliyet programı çerçevesinde Denizli 11. Komando Tugay Komutanlığına gittiler. Tugay Komutan Yardımcısının misafiri olan aday öğretmenlere Türk Silahlı Kuvvetleri sinevizyon eşliğinde tanıtıldı. Öğlen yemeğini de burada yiyen aday öğretmenler askeri eğitimleri de yerinde görme imkânı buldular. Ayrıca aday öğretmenlere Askeri Silah Sergisi de gezdirildi.

 

 

 

Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Okul Dışı Faaliyet programının öğleden sonraki bölümünde Emniyet Müdürü Hüseyin Namal aday öğretmenlere hitap etti. Müdür Namal öğretmenlere;  öğretmen ve imamlar bir toplumun şekillenmesinde önemli yer tutmaktadır. Öğretmenler zihinlere hitap etmektedir dedi. Konuşmasının devamında emniyet teşkilat yapılanması ve Denizli Emniyet Müdürlüğü çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

 

 

 

Denizli Defterdarı Özgür Çelik’de aday öğretmenlerle buluşmasında; sizlerin verdiğiniz bilgiler kayıtlardan silinmiyor işinizi aşk ile sevgi ile yaparsanız huzur bulursunuz ailedeki huzursuzluk ve meslekteki huzursuzluk başarımızı düşürür. Mesleğimizi aşkla severek yapalım dedi. Konuşmasının devamında Defterdar Çelik kurum yapıları hakkında aday öğretmenlere bilgi verdi.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.