DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca Denizli´de Yaptırılan Üç Ortaöğretim Öğrenci Yurdu İnşaatı Başladı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca Denizli´de Yaptırılan Üç Ortaöğretim Öğrenci Yurdu İnşaatı Başladı

12-04-201612-04-2016 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız tarafından İlimizin Acıpayam, Çameli ve Çivril ilçelerinde ortaöğretim öğrencilerinin barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla yurt yaptırılacak. Valimiz Şükrü Kocatepe, proje kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca yapım ödeneği verilen, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihale edilen kız yurdu inşaatı ve Meslek Lisesi inşaatında incelemelerde bulundu.

 

 

 

Denizli ilinde; Acıpayam, Çivril ve Çameli ilçelerimizde Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca ödenekleri karşılanan 150-200 öğrenci kapasiteli ve öncelikle kız öğrencilerin barındırılacağı üç adet öğrenci yurdunun ihale işlemleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarınca tamamlandı ve inşaatlarına başlanıldı.

 

 

 

Beraberinde, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile birlikte 08 Nisan 2016 Perşembe günü Acıpayam ilçesine giden ve ilk olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca ödeneği gönderilen Acıpayam Anadolu Lisesi öğrencileri için yaptırılacak olan Kız Öğrenci Yurdu İnşaatına giden Valimiz Şükrü Kocatepe, burada yetkililerden bilgi aldı. 150 yatak kapasiteli yurt binasının inşaatını yerinde inceleyen Valimiz Şükrü Kocatepe, inşaatın öngörülen tarihe kadar tamamlanması talimatını verdi. Yaklaşık 2.000.000 TL’ye mal olacak olan yurt binasının Kasım ayında tamamlanması planlanıyor.

 

 

 

Valimiz Şükrü Kocatepe daha sonra Acıpayam Kız Teknik ve Meslek Lisesi Uygulama Anaokulu binasında incelemelerde bulundu. Valiliğimiz Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) tarafından ihalesi yapılan okul inşaatı hakkında yetkililerden bilgi alan Valimiz Şükrü Kocatepe, 24 derslikli olacak olan okulun inşaatın tamamlanma süresi olan 2017 yılı Şubat ayına kadar tamamlanması talimatını verdi. Okulun 7.413.000,00 TL’na mal olacağı öğrenildi.

 

 

 

Valimiz Şükrü Kocatepe incelemelerin ardından ilçeden ayrıldı.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.