DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Baklan Belediyesi Tarım Meslek Lisesi Yaptıracak

Baklan Belediyesi Tarım Meslek Lisesi Yaptıracak

 

Baklan Belediyesi, bölgede tarım teknolojileri ve hayvan sağlığı alanlarında önemli bir eğitim açığını ve ihtiyacı giderecek olan Tarım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yaptıracak. Lisenin yapımına dair protokol, 12.04.2016 Salı günü saat 10.00’da Valimiz Şükrü Kocatepe’nin de katıldığı törenle imzalandı.

 

 

 

Valilik Makamında gerçekleştirilen protokol imza törenine, Valimiz Şükrü Kocatepe, Baklan Kaymakamı Fethi Savran, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Kayayurt ile Belediye Meclis Üyeleri katıldı.

 

 

 

Törende konuşan Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever, tarım ve hayvancılık sektöründe oldukça ileri mesafeler kat eden Denizli’de tarım alanında kalifiye eleman yetiştirecek bir okul yaptırmaktan dolayı mutlu olduklarını söyleyerek, “Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum. Sayın Valimizin varlığı ve bizlere olan desteğini yanımızda hissetmemiz gerek zatıâlinizin gerek müdür arkadaşlarımızın desteği bizlere ayrı bir heyecan ve ayrı bir güç veriyor. Bizlerde bu azim ve şevk doğrultusunda görev aldığımız günden bu tarafa halkımızın ve sizlerin bize olan teveccühüne layık olabilmek için meclis üyelerimiz ve ekiplerimizle var gücümüzle yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Baklanımız için yaptığımız bu çalışmalarda zaman gerçekten yetmiyor. Gece geç saatlere kadar projeler üretip çalışıyoruz. İlçemizde bulunan okullarımıza, geçtiğimiz yıl sizlerle imzalamış olduğumuz protokol doğrultusunda destek vermeye çalıştık. Boyası olmayan okullarımızın boyasını, bilgisayarı olmayan okullarımızın bilgisayarlarını ve diğer ihtiyaçlarının giderilmesini, anaokullarımızın halılarının serilmesi, oyun guruplarının alınması gibi ihtiyaçlarını gidererek toplamda 102 bin 953 TL harcama yaptık. Denizlimiz Türkiye’de tarım ve hayvancılık konularında belirli noktalara geldi. Denizli, şu anda 81 İlimiz içerisinde çalışmaları örnek olarak gösterilen bir İl. Bu başarının sağlanmasında başta zatıâliniz olmak üzere önceki Valilerimize ve çalışanlara çok teşekkür ediyoruz. Bizlere çok katkılar verdiniz. Yolumuzu, ufkumuzu açtınız ve yol gösterdiniz. Denizli 376 bin 738 hektar tarım arazisi ile büyük bir potansiyele sahip. Hayvancılık, bitkisel üretim, meyvecilik, endüstriyel tarımda ve gıda sektöründe fevkalade önemli bir noktaya geldi. Bu gelişmelere rağmen ilimizde tarım teknolojileri ve hayvan sağlığı alanlarında eğitim veren okulumuz olmamasından dolayı yaptıracağımız okul, inşallah bu açığı Denizli ve Baklan’da gidermiş olacağız. Çocuklarımız için hem uygun bir okul hem de Valimizin talimatları doğrultusunda öğrencilerimizin orada zamanlarını daha rahat geçirebilecekleri pansiyon yapımı olarak projemizi şekillendirdik. Burada hazır bulunan ve kendisi de Baklan’lı olan Bünyamin Bey’de Dağlı Mühendislik Bürosu olarak 6 proje hazırladıklarını ve projelerin tamamına sahip çıktıklarını belirttiler. İnşallah 20 Mayıs’ta temelini atarak 12 aylık sürede bitirilmesi planlanan bu okul projesini bizler bu seneki eğitim programına yetiştirmeyi planlıyoruz. Arkadaşlarımızla böyle bir düşüncemiz var. İnşallah mahcup olmayız ve bu okulumuzu önümüzdeki seneki eğitim programına yetiştirmiş oluruz. Bu proje bizim iki yıllık bir rüyamızdı. Bunu hep konuşuyor ve yapımı için sürekli istişareler ediyorduk. Sizlerin gayretleri, çabaları ve Milli Eğitim Bakanlığımız ile görüşmeleriniz bizlere ayrı bir onur ve gurur yaşattı. Baklanlılar ve şahsım adına emekleriniz için çok teşekkür ederiz. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

 

Valimiz Şükrü Kocatepe ise, Baklan Belediyesinin eğitime her alanda destek verdiğini söyleyerek, “Bugün Baklan İlçemizde öğrencilerimizin yatılı olarak kalabilecekleri Pansiyon binası bulunan, uygulama bahçeleri ve alanlarına sahip tam donanımlı bir Tarım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yaptırmak üzere Baklan Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve Belediye Meclis Üyelerimizle protokol yapmak üzere bir araya geldik. Baklan Belediye Başkanımız seçildiği günden bu yana milli eğitim yatırımlarında hep hamilik yaptı. Kendisi belediyenin kısıtlı kaynaklarına rağmen eğitime bu güne kadar 100 bin lirayı aşan destek sağladı. Bu nedenle Belediye Başkanımıza ve Belediye Meclis Üyelerimize teşekkür ediyorum. Baklan İlçemiz konumu itibariyle çok hoş, çok güzel coğrafyaya sahip. Başkanımızda bu güzel coğrafyayı geliştirip büyüterek daha fazla yaşanabilir bir ilçe haline getirebilmek için gayret sarf ediyor. Daha önce de bir Huzurevi temeli atmıştık. İnşallah donatılarının daha da artması ve gelişmesiyle birlikte Baklanımız o çevrenin mesire yeri olarak, tarım ve hayvancılık sektöründe yaptıkları atılıma ilaveten yayla evlerinin bulunduğu bir ilçemiz olarak gözde bir şehir haline gelir. Ben kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Başarılı çalışmalarının daim olmasını temenni ediyorum.” dedi.

 

 

 

Baklan Merkez Mahallesinde yaptırılacak olan Baklan Belediyesi Tarım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Selçuklu mimarisiyle yaptırılacak okul, 16 derslikli olacak. Zemin kattan oluşacak olan okul 2.000.000 TL’ye mal olacak ve maliyeti Baklan Belediyesi tarafından karşılanacak.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.