DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sema-Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinin Şampiyon Öğrencileri Ödüllendirildi

Sema-Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesinin Şampiyon Öğrencileri Ödüllendirildi

19-04-201619-04-201619-04-201619-04-201619-04-201619-04-201619-04-201619-04-201619-04-201619-04-201619-04-2016 

2015-2016 eğitim öğretim yılında ulusal ve uluslararası yarışmalar ile spor müsabakalarında başarı göstererek dereceye giren Sema-Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin şampiyon öğrencileri Valimiz Şükrü Kocatepe’nin de katıldığı törende altın ile ödüllendirildi.

 

 

 

Sema-Abdurrahman Karamanlıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen törene; Valimiz Şükrü Kocatepe, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamı Abdurrahman Karamanlıoğlu, Colossae Termal Otel Genel Müdürü Şeref Karakan, öğretmen, öğrenciler ve davetliler katıldı.

 

 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından konuşan Hayırsever İşadamı Abdurrahman Karamanlıoğlu, dereceye giren öğrencileri tebrik ederek, sonraki senelerde dereceye giren ve ödül kazanan öğrencilerin artması isteğinde bulundu.

 

 

 

Valimiz Şükrü Kocatepe ise dereceye giren öğrencileri tebrik ederek; “Okulumuz öğrencileri ve öğretmenlerinin bu başarıları ile göğsümüz kabardı. Bu kadar çok madalya ve kupayı gördüğümüz zaman kendi kendimize acaba dereceye girip kupa kazanan başka okul veya öğrenci var mı diye sormadan edemedik. Hepinizi tebrik ediyor ve öğrencilerimizin bu başarılarının ömürleri boyunca devam etmesini temenni ediyorum” dedi.

 

 

 

Okulda, Türk turizmine kalifiye personel yetiştiğine dikkat çeken Valimiz Şükrü Kocatepe şunları söyledi; “Okulumuz, ülkemizin bacasız sanayisi diye ifade ettiğimiz turizm sektöründe farklı branşlarda görev yapan isimsiz kahramanlarımızın yetiştiği bir okul. Ülkemize çok önemli bir getiri sağlayan, cari açığımızın önemli bir bölümünün kapatılmasında büyük etkisi olan turizm sektörünün daha da gelişmesi açısından siz değerli öğrencilerimizin bu başarıları çok önemli. Ülkemizi ziyaret eden turist sayısının ve turizm gelirimizin artırılmasında bu başarılı turizmcilik faaliyetlerinin payı oldukça büyüktür. Dolayısıyla bu başarıları elde eden sizler isimsiz kahramanlarsınız. Yatırımcı işadamlarımız dünya standartlarında oteller yapıyorlar ve bu sayede ülkemiz artık turizm ve otelcilik sektöründe söz sahibi ülkelerin başında yer alıyor. Ama bu otellerin ve turizm sektöründeki diğer faaliyetlerin dişlileri sizlersiniz. Sadece bir otelin inşası, bir yemeğin yapımı değil diğer tüm ara işlerde çarkların dönmesi, geminin yüzdürülmesi sizin gibi yetişmiş elemanlar sayesinde gerçekleşiyor. Nitelik itibariyle de hizmetin verimli olması ise buradaki başarıyı sağlıyor. Bir de dikkatimi çeken bir hususu sizlerle paylaşmak istiyorum. Genellikle diğer okullarımızda, liselerimizde katıldığımız ödül törenlerinde sahneyi genellikle kız öğrencimizin doldurduğunu görüyoruz ama buradaki sahneyi erkek öğrencilerimiz doldurmuş. Özellikle de erkek öğrencilerimizin yemek yapımında çok güzel yemekleri yaparak bu ödülleri almış olması çok güzel. Malumunuz genellikle kadınların daha mahir oldukları yemek pişirme konusunda erkeklerin bu zanaatı kadınların ellerinden kapmış olmalarını görmek gurur verici. Sadece yemekte değil spor alanında da birçok ödül alan öğrencimizin olması bu okulumuzun başarılı bir okul olduğunu gösteriyor. Bu nedenle bu başarıları kazanan öğrencilerimizi, bu başarılarda emek sahibi olan öğretmen ve yöneticilerimizi de kutluyoruz. Başarılarınız daim olsun. Okulumuzun hamisi Sayın Abdurrahman Karamanlıoğlu Beyefendi ve ailesine de sağlıklı, mutlu, huzurlu ömürler diliyorum. Okulumuzun hamisi olmasından ve her türlü desteği verdiğinden dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki sene yapılacak olan yarışmalarda da bu başarıların artarak devam etmesini temenni ediyorum.”

 

 

 

Törenin sonunda, 5. Alanya Altın Kepçe Aşçılık Yarışması, Mavi Fethiye Ulusal Yemek Yarışması, 5. Genç Şefler Aşçılık Şampiyonası, Çeşme Yöresel Yemek Yarışması, 8. Antalya Altın Kep Uluslararası Aşçılık Yarışması ile Türkiye Karate Turnuvası, İl Judo Turnuvası, İl Grekoromen Güreş Turnuvası ile İl Gençler Güreş Turnuvasında dereceye giren öğrencilere Valimiz Şükrü Kocatepe ve diğer protokol üyeleri tarafından hediyeleri verildi.

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.