DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma, Hafızlık ve Ezan Okuma” Bölge Yarışmalarına Ev Sahipliği Yaptık

“Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma, Hafızlık ve Ezan Okuma”  Bölge Yarışmalarına Ev Sahipliği Yaptık

20-04-201620-04-201620-04-201620-04-201620-04-2016 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma, Hafızlık ve Ezan Okuma”  Bölge yarışmalarına ev sahipliği yaptı.

 

 

 

Anadolu İmam-Hatip Liselerinde eğitim gören kız ve erkek öğrencileri arasında “Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma, Hafızlık ve Ezan Okuma ”  bölge yarışmaları ilimizde gerçekleştirildi.

 

 

 

Bölge yarışmaları; İlimiz koordinatör okulları öğrencileri ve il birincisi okul öğrencileri ile birlikte Muğla, Aydın,  Manisa, Uşak, Kütahya, İzmir, Bilecik, Eskişehir, Balıkesir illerinden gelen öğrenciler arasında gerçekleştirildi.

 

 

 

“Genç Nidâ” Kız Öğrenciler Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Hafızlık Bölge final yarışması Merkezefendi İlçesi Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi´nde, “Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık Yarışması ve “Genç Bilâller” Ezan Okuma Bölge final yarışması ise  Merkezefendi İlçesi Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi´nde yapıldı.

 

 

 

Bölge finallerine Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanlığı Eğitim Öğretim Şube Müdürü H. Osman Kılınç, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Müftüsü Mehmet Aşık, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Şubaşıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ali Şahinarslan, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Hayırsever İşadamı Orhan Abalıoğlu ve Eşleri, kamu kurum kuruluş yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve misafirler katıldı.

 

 

 

Merkezefendi İlçesi Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi´ndeki yarışmaların açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Bugün imam hatip okullarımız sadece imam yetiştiren okullar değildir. Çok farklı mesleklerde üst düzey yönetici ve bireylerde bu okullarımızdan mezunlardır. Ülkemizin Cumhurbaşkanı, Başbakanı, Bakanlarımız ve üst düzey yetkililerimiz imam hatip okulu mezunu. İmam Hatipli olmanın güzellikleri ve ayrıcalıkları var. Her zaman söylediğim gibi imam hatipli olmak örnek insan olmaktır. Bizi yalnız bırakmayarak burada bulunan tüm misafirlerimize canı gönülden teşekkür eder, öğrencilerimize de başarılar dilerim” dedi.

 

 

 

Merkezeefendi İlçesi Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen;

 

 

 

Genç Nidâ Kız Öğrenciler Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma 8. Bölge Yarışması;   Denizli’yi temsilen il birincisi Merkezefendi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Munise Deniz  ile  Muğla, Aydın,  Manisa, Uşak, Kütahya, İzmir, Bilecik, Eskişehir, Balıkesir  illeri il birincilerinden oluşan 11 öğrencinin katılımı ile yapıldı.

 

 

 

Yarışma Sonucu dereceler aşağıdaki gibi oluştu.

 

     1. İzmir Aliağa Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Cansu Karagül,

 

     2. Eskişehir  Odunpazarı Sarar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Beyzanur Demir,

 

     3. İzmir Karabağlar Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Merve Büşra Akar

 

 

 

Genç Nidâ Kız Öğrenciler Arası Hafızlık 8. Bölge Yarışması,

 

Denizli’yi temsilen il  birincisi Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Habibe KARASLAN  ile Aydın, İzmir, Eskişehir, Balıkesir  illeri birincilerinden oluşan 5 öğrencinin katılımı ile yapıldı.

 

 

 

Yarışma Sonucu dereceler aşağıdaki gibi oluştu.

 

     1. İzmir Karabağlar Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Rabia Şahin.

 

     2. Denizli Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Habibe Karaslan,

 

     3. Balıkesir Kalesi  Şule Yüksel Şenler  Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Merve Erkan.

 

 

 

Merkezefendi Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleştirilen;

 

 

 

“Kur’an’ın Genç Muhafızları” Hafızlık 8. Bölge Yarışması;  Denizli’yi temsilen il birincisi Merkezefendi İlçesi Denizli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ömer Faruk Burak  ve Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ömer Faruk Erol  ile  Muğla, Aydın, Manisa, Uşak, Kütahya, İzmir, Bilecik, Eskişehir, Balıkesir birincilerinden oluşan 11 öğrencinin katılımı ile yapıldı.

 

 

 

Yarışma Sonucu dereceler aşağıdaki gibi oluştu.

 

     1.  Manisa Akhisar Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Harun Çakır,

 

     2.  Balıkesir Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Hamza Yağız,

 

     3. Denizli Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Ömer Faruk Erol.

 

 

 

“Genç Bilâller” Ezan Okuma  8.Bölge Yarışması; Denizli’yi temsilen il birincisi Acıpayam Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Ali Eriş ve Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Enes Yasin Çelik  ile  Muğla, Aydın, Manisa, Uşak, Kütahya, İzmir, Bilecik, Eskişehir, Balıkesir birincilerinden oluşan 12 öğrencinin katılımı ile yapıldı.

 

 

 

    Yarışma Sonucu dereceler aşağıdaki gibi oluştu.

 

 

 

     1.  Eskişehir Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Halil İbrahim Baysan,

 

     2.  Uşak Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Emrullah Kuyusuz,

 

     3. Denizli Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Enes Yasin Çelik.

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.