DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

 

Geleceğimizin teminatı; Türkiye Cumhuriyetinin ve yüce milletimizin umudu, neşesi ve güvencesi sevgili çocuklar,

 

 Bugün 23 Nisan. 96 yıl önce Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temellerinin atıldığı, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın Büyük Önderimiz Atatürk tarafından siz çocuklarımıza armağan edilen, özgür insanların gülümsediği; Türk ve Dünya çocuklarının buluşma, şenlik, kardeşlik ve dostluk günüdür.

 

 “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır” ve “Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir” temel ilkeleriyle 23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara’da TBMM’nin kurularak genç Cumhuriyet’imizin temellerinin atıldığı bu anlamlı günü “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak kutlamak da ülkemiz ve milletimiz için büyük bir onur ve gurur vesilesidir. Zira bu gün, çocuklarımızın bayramıdır. Çocuklarımız, geleceğimizin güvencesidir. Çocuklarımızın gözlerindeki ışıltı, bizim aydınlık geleceğimizdir. 

 

Sevgili Çocuklar;

 

 Her 23 Nisan´ da bugünün önemini bilerek, heyecanını yaşayarak, yarınlara ümitle koşacaksınız, bu bayram sizindir, Çünkü siz geleceğimizsiniz, Milli varlığımızı ve egemenliğimizi sonsuza dek sizler yaşatacaksınız. Milletimizin sizlere duyduğu güvenin bilincini taşımak ve bu güvene layık olmak, böylece bilgi toplumuna ulaşmak en önemli göreviniz olmalı.

 

 Biz ümit ediyor ve inanıyoruz ki, sizler hür ve bağımsız yaşayabilmek için, düzenli ve disiplinli düşünme; sürekli çalışma, yarışma, başarma duygusu, coşkusu, çabası ve iradesi içinde, kalbi insan, millet ve vatan sevgisiyle dolu kişiler olarak yetişmektesiniz.

 

 Türkiye Cumhuriyeti sizin ellerinizde daha da güzelleşecek, yükselecek, yücelecek ve ilerleyecektir.

 

 Sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hâkim olduğu bir dünyada el ele yaşamak ümidiyle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nın hepimize kutlu olmasını diliyorum.

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.