DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Yahya Asım Demir Oldu

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Yahya Asım Demir Oldu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 96.Yılı etkinlikleri kapsamında Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un makamına Gazi İlkokulu Okulu öğrencisi Yahya Asım Demir oturdu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, etkinlikler kapsamında Arif Yalınkaya İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Esma Nur Yılmaz’ı, Hürriyet Ortaokulu 5.sınıf öğrencisi Süleyman Berk Gökçe’yi ve  Gazi İlkokulu 3.sınıf öğrencisi Yahya Asım Demir, öğretmen Havva Volkan ve Okul Müdürü Ruhi Öz’ü makamında kabul etti.

 

Dünyada tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında makamında kabul ettiği öğrencileri ayakta karşılayan Müdür Oğuz her birinin bayramını teker teker kutladı.

 

Öğrencilerle bir süre sohbet eden Müdür Oğuz, daha sonra makam koltuğunu Yahya Asım Demir’e bıraktı.  Müdür Oğuz’un koltuğuna oturan Yahya Asım Demir kendisine verilen imkândan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Yahya Asım Demir makamda ilk olarak; Çocukların eğlenerek öğrenmesini sağlayacak oyun sitelerinin hazırlanması talimatını verdi. İkinci talimat olarak ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören öğrencilerin evlerini öğretmenlerin tek tek ziyaret etmesini ve öğrencilerin sorunlarını dinlemelerini ve bu sorunlar doğrultusunda hareket edeceğini belirtti.

 

Ayrıca Demir; 23 Nisan1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulduğunu akabinde Mustafa Kemal Atatürk’ün bu günü dünya çocuklarına bayram olarak hediye ettiğini söyledi.

 

Makamını devrettiği Yahya Asım Demir’in çok şık giyindiğine değinen Müdür Oğuz, tüm dünya çocuklarının bayramı olan 23 Nisan Ulusal ve Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum. Ülkemizde ve dünyadaki tüm çocukların yüzlerinin gülmesini ve mutlu bir hayat geçirmelerini temenni ediyorum” dedi.

 

Yeni İl Milli Eğitim Müdürü Yahya Asım Demir, Denizli Büyükşehir Başkanlığını devralan Havva Gül Demir’i arayarak, Gazi İlkokulunun bahçesinin yeşillendirilmesini, okul bahçelerindeki beton alanların yerine yumuşak zeminler yapılmasını talep etti. Bu talebi Büyükşehir Belediye Başkanı Havva Gül Demir sıcak karşıladı ilgili birimlere direktiflerini vereceğini söylemesinin ardından karşılıklı olarak bir birlerine iyi dileklerini ileterek konuşmayı sonlandırdılar.

 

Ziyaret sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz öğrencilere ve öğretmenlerine hediyeler verdi.

 

23-04-201623-04-201623-04-201623-04-201623-04-201623-04-201623-04-2016

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.