DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli 4. Geleneksel Çocuk Oyunları İl Turnuvası Sona Erdi

Denizli 4. Geleneksel Çocuk Oyunları İl Turnuvası Sona Erdi

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Konfederasyonu (ÇOSKK) tarafından her yıl coşkulu bir şekilde yapılan Denizli Geleneksel Çocuk Oyunları Turnuvasının 4.sü Mustafa Kaynak Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonunda tarihlerinde yapıldı.

 

Yıl boyunca okullarında çalışmalar yapan takımlar turnuva maçlarında ter döktüler ve emeklerinin karşılığını kupa ve madalyalarla aldılar.

 

Gerek çocukların gerek liderlerin gerekse seyircilerin coşkusu ve heyecanı görülmeye değerdi.

 

İlkokullarda ve ortaokullarda mendil kapmaca, seksek, tombik, üçtaş ve dokuztaş dallarında yarışmalar yapıldı.

 

Mendil kapmaca ve Seksek ilkokullar birincisi Acıpayam Osman Manisalı İlkokulu, ikincisi Buldan Güngör Cerit Cumhuriyet İlkokulu, üçüncüsü ise Çardak Merkez İlkokulu oldu.

 

Mendil kapmaca ve Seksek Ortaokullar birincisi Acıpayam Kelekçi Gazi Ortaokulu, ikinci ise Baklan Hadim Ortaokulu oldu.

 

Tombik ve Üçtaş İlkokullar birincisi Çardak Fatih İlkokulu, ikincisi Baklan Hadim İlkokulu, üçüncüsü ise Acıpayam Yeşilyuva Şehit Üsteğmen Ahmet Şevki Evin ilkokulu oldu.

 

Tombik ve Dokuztaş Ortaokullar birincisi Baklan Hadim Ortaokulu, ikincisi Acıpayam Atatürk Ortaokulu, üçüncüsü ise Merkezefendi Namık Kemal Ortaokulu oldu.

 

Dereceye giren takımlara ödüllerini İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Yılmaz ve Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Konfederasyonu Denizli İl Temsilcisi Kadir Alper Çetin takdim etti.

 

İl birincisi olan takımlar 14.05.2016 tarihinde İzmir’de düzenlenecek olan Ege Bölge Şampiyonasında ilimizi temsil edeceklerdir. Bölge birincisi olan takımlar ise Mayıs sonu Haziran başında düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasında Bölgemizi temsilen katılacaklardır.

 

Son iki yıldır Türkiye ikinciliği ve üçüncülüğü elde eden Denizli takımlarımızın bu sene Türkiye Şampiyonluğunu ilimize getireceklerine olan inancımız tamdır.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.