DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kardeş Okullar Buluştu

Kardeş Okullar Buluştu

Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan “Kardeş Okul Projesi” kapsamında Pamukkale Zübeyde Hanım Anaokulu kardeş okulları olan Babadağ Merkez Anaokulu öğrencilerini ağırladı.

 

Zübeyde Hanım Anaokulundaki buluşmada öğrencilerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz miniklerle sabah kahvaltısı yaptı. Kahvaltı sonrasında öğrencilerle sohbet etti.

 

Kardeş Okul Projesinin önemine değinen ve bilgiler veren Müdür Oğuz “Amacımız iki okulu kaynaştırmak. Ortak değerlerimizde buluşturmak. Ayrı bir çevrede ayrı bir kültürde yetişmiş olan çocuklarımız arasında kardeşlik duygusunu paylaşma duygusunu ve kültürel değerleri her şeyden önemlisi hoşgörüyü öğretmek. Bunları yapabildiğimiz ve değerlerimizi anlatabildiğimiz takdirde en güzel hizmeti yapmış oluruz. 0-6 yaş arası okul öncesi eğitim çağında olan öğrencilerimiz adeta kayıt bandı gibi. Verdiğiniz bütün bilgileri direk zihinlerine kayıt ediyorlar. 6 yaş sonrası zeka gelişimi hemen hemen tamamlanmış oluyor. Eğitimciler olarak bu yaşa kadar çocuklarımıza ne verirsek onlar ve ülkemiz adına büyük kazanım olmuş olur. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz hoş geldiniz. Projemizin bu güzelliklerle devam etmesini diliyorum” dedi.

 

Babadağ Merkez Anaokulu Öğrencileri Kardeş Okul arkadaşları olan Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerine yöresel yiyeceklerini hediye ettiler.

 

2015– 2016 Eğitim-Öğretim yılında başlayan iki yıl sürecek olan “Kardeş Okul Projesi” kardeşlik duygusunu en anlamlı bir biçimde yaşamak, yaşatmak ve yüceltmeyi hedefliyor.  Kardeş okul projesi sadece bir maddi yardımlaşma projesi olmamakla birlikte, bu projenin çok kültürlü bir bilgi, deneyim ve görüş paylaşımını da içerdiğini kanıtlayabilmek, ortak bir tema üzerinde yoğunlaşmış kardeş okulların her türlü bilgi, deneyim ve donanımını ortak bir sinerji yaratarak paylaşmalarını ve üretken hale gelmeleri sağlamak, ilimizde bulunan okulların öğrencileri, öğretmenleri, velileri ve okul idarecileri arasında birlik, beraberlik, kardeşlik duygularının paylaşılması, sosyal, kültürel, sportif etkinliklerde birlikteliği sağlayacak bir etkileşim- iletişim ortamını kurmayı amaçlamaktadır.

 

 

 18-05-201618-05-201618-05-201618-05-201618-05-201618-05-2016

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.