DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ege Bölgesi Geleneksel Çocuk Oyunlarında Denizli Başarısı

Ege Bölgesi Geleneksel Çocuk Oyunlarında Denizli Başarısı

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Konfederasyonu (ÇOSKK) tarafından her yıl coşkulu bir şekilde yapılan Denizli Geleneksel Çocuk Oyunları Turnuvasında; ilkokullarda ve ortaokullarda mendil kapmaca, sek sek, tombik, üçtaş ve dokuztaş dallarında yarışmalar yapıldı.

 

 

 

Son iki yıldır Geleneksel Çocuk Oyunlarında Türkiye ikinciliği ve üçüncülüğü elde eden Denizli takımlarımız bu sene yapılan yarışmalar sonucunda; Tombik ve Dokuztaş’ta Baklan ilçesi Hadim Ortaokulu öğrencileri Denizli’de şampiyon olarak ilimizi Ege Bölgesinde temsil etme hakkı kazanandı. Öğrencilerimiz, 14 Mayıs 2016 tarihinde İzmir’de yapılan Çocuk Oyunları yarışması Ege Bölgesi şampiyonasında da birinciliği alarak Türkiye Şampiyonasında Ege Bölgesini temsil etme hakkı kazandı.

 

 

 

27-28-29 Mayıs 2016 tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasında Ege Bölgesini temsil etme hakkı kazanan öğrencilerimiz ile birlikte oyun liderleri olan öğretmenleri Ece Akyüz ve Emine Gizem Çetinkaya, okul müdürü Emin İçöz ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Kayayurt Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’u makamında ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Vural’da hazır bulundu.

 

 

 

 Öğrencileri tebrik ederek hediyeler veren Milli Eğitim Müdürü Oğuz konuşmasında “Öğretmenlerimiz ve siz değerli gençlerimizi kutluyorum. Bu başarının devam etmesini diliyorum. Mutlaka bir kazanan ve bir kaybeden olacaktır. Kazanan taraf olmak bizleri çok mutlu etti.

 

Denizli’nin her neresindeki bir okul olursa olsun çalışılınca, azmedilince, gayret gösterilince başarı elde edileceğini öğrencilerimiz gösterdiler. Bu başarıda emeği geçen öğretmen arkadaşlarıma, okul müdürümle birlikte sizlerin her birinize annenizle, babanızla birlikte tebrik ediyorum. Başarılarınızın okuldaki derslerinizde de devam etmesini diliyorum. Başarıda kitap okumanın yeri çok büyüktür. Ne kadar çok kitap okursanız o kadar çok başarılı olursunuz.

 

 

 

Geleneksel baz da yarışmalarımız ve projelerimiz var. Mendil kapmaca, sek sek gibi unutulmaya yüz tutmuş oyunlarımızı hayata geçirmeye çalışıyoruz. Tombik adlı oyunumuzda dereceye girmeniz bizleri mutlu etti. Türkiye çapında dereceye girmeniz ve başarı getirmeniz bizleri daha da mutlu edecektir. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman sizlerle gurur duyarız. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum.” Dedi.

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.