DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Servergazi İmam Hatip Ortaokulu Kitap Okuma Şampiyonlarının Ödülleri Verildi

Servergazi İmam Hatip Ortaokulu Kitap Okuma Şampiyonlarının Ödülleri Verildi

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen “Kitapla Buluşma Vakti Projesi” kapsamında Merkezefendi ilçesi Servergazi İmam Hatip Okulu öğrencilerinden kitap okuma yarışmasında dereceye girenler öğrenciler ödüllerini aldılar.

 

 

 

Hız kesmeden devam eden Kitapla Buluşma Vakti Projesi kapsamında yapılan ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Vural, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Ertürk ile öğrenciler ve velileri katıldı.

 

 

 

 Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz öğrencilere ödüllerini dağıtırken yaptığı konuşmasında “Türkiye genelindeki okuma-yazma oranlarındaki sıralamaya baktığımızda Denizli ilinin ikinci sırada olduğunu görüyoruz. Fakat biz bunu başarı olarak görmemeliyiz. Çünkü biz ne kadar çok okuyabilirsek, ne kadar çok araştırabilirsek, bilim yolunda, bilim anlamında, ders anlamında kendimizi çok iyi yetiştirmeliyiz. Eğer çok okumadıysak sınavlarda kesinlikle başarı gösterilemez. Çok ders çalışan ve çok okuyan mutlaka başarılı olacaktır.

 

 

 

Bizim bir tek amacımız var. Geleceğe inançlı, bilgili, donanımlı, bu ülkeyi idare edebilecek yöneticiler, iş adamları, yapabileceği işleri en iyi şekilde yapacak olan meslek sahibi, iş sahipleri yetiştirmektir. “ dedi.

 

 

 

Konuşmasında öğrencilerin anne babalarına da seslenen Milli Eğitim Müdürü Oğuz “Çocuklarınıza destek olun. Onların yanında durun. Onlar bizim geleceğimiz. Kitabın cinsi ne olursa olsun günde 15 dakika da olsa kitap okuyarak genel kültürün bir şeyler kazanması, çocuklarımızın geleceğe daha iyi hazırlanması bizim için çok önemli.

 

 

 

Okuma alışkanlığının bütün bireylere kazandırılarak geliştirilmesi, kendisine, çevresine ve ülkesine yararlı kişilerin yetiştirilmesindeki en önemli etkendir. Okuma alışkanlığı ve becerisi kazanmış çocuklarımızın ve gençlerimizin en başta anlama ve anlatma kabiliyetleri gelişecektir. Araştırmalar, anlama ve anlatma kabiliyetine sahip öğrencilerin, sadece derslerde ve sınavlarda değil, sosyal hayatlarında da çok daha başarılı olduklarını göstermektedir. Böylece çocuklarımızın ve gençlerimizin kendine güvenleri gelecek, hayata daha sağlıklı bir bakış açısıyla tutunacaklar ve başta anne –babaları olmak üzere, çevresindekilerin gurur duyacakları birer birey olarak yetişeceklerdir.” dedi.

 

 

 

Konuşmasının ardından protokol üyeleriyle beraber okulun kütüphanesini ziyaret eden Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz bir süre öğrencilerle kitap okuduktan sonra öğrenci ve velilere kitap hediye etti.

 

 

27-05-201627-05-201627-05-2016

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.