DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Şimdi Düşünme Zamanı” Proje Sergisinin Açılışı Yapıldı

“Şimdi Düşünme Zamanı” Proje Sergisinin Açılışı Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile Türk Patent Enstitüsü arasında imzalanan protokol çerçevesinde, öğrencilerin oluşturdukları ürünlerin sergilenerek, öğrencilerde gözlem, sorgulama, araştırma, değerlendirme ile yaratıcılık gibi zihinsel süreçleri aktif hale getirmek ve kendilerine olan güven duygularını arttırmak, girişimciliklerini geliştirmek amacıyla 2008 yılından itibaren “Şimdi Düşünme Zamanı Ulusal Sergisi" yapılmaya başlanmıştır.

 

Düzen, kurgu ve yapım kuşağı olmak üzere 3 kuşaktan eserlerin yer aldığı Şimdi Düşünme Zamanı Proje Sergisine bu yıl ilimizde Hacı Hasan Ali Kömürcüoğlu Ortaokulu ev sahipliği yaptı.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm ortaokulların 7. ve 8. sınıf öğrencilerinin, Teknoloji ve Tasarım Dersi kapsamında hazırladıkları 90 proje eseri arasından, Milli Eğitim Müdürlüğü komisyonunca yapılan değerlendirme sonucu Namık Kemal Ortaokulu ile Sarayköy Atatürk Ortaokulu öğrencilerince hazırlanan birer eser olmak üzere toplam 2 çalışma (yapım kuşağı) 27-28 Mayıs 2016 tarihlerinde Konya’da yapılan Türkiye geneli sergi de ilimizi temsil ettiler.

 

Hacı Hasan Ali Kömürcüoğlu Ortaokulu’nda yapılan Şimdi Düşünme Zamanı Proje Serginin açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılınç ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Vural’ın yanı sıra birçok öğrenci,veli ve vatandaşlar katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yapmış olduğu konuşmasında “ Sevgili öğrenciler önlerinizdeki bu eserleri görünce duygulanmamak elde değil. Her birinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

 

Bizim bir tek görevimiz var o da sizleri en iyi şekilde gelecekte bir meslek sahibi yapmaktır.  Kısacası bu ülkenin yönetimine sizleri hazırlamaktır. Bugün burada hazırlanan bu çalışmalar “Şimdi Düşünme Zamanı Projesi” bunun basamaklarından bir tanesidir.” dedi.

 

Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü “ Bu organizasyonun hazırlanmasında emeği geçen başta Milli Eğitim Müdürümüz olmak üzere herkesi tebrik ediyorum” dedi.

 

 

Konuşmaların ardından protokol üyeleri ile projeleri inceleyen Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz öğrencilerle tek tek sohbet ederek çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

 

09-06-201609-06-201609-06-201609-06-201609-06-201609-06-201609-06-2016

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.