DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Trafik Günlüğü Projesiyle Denizli’ye Birincilik Getirdi

Trafik Günlüğü Projesiyle Denizli’ye Birincilik Getirdi

Milli Eğitim Bakanlığı ile Renault Mais A.Ş. arasında imzalanan protokol doğrultusunda 2013 yılında başlayan ve kapsamı her geçen gün genişletilen Türkiye’nin en uzun soluklu yol güvenliği programı  “Sokakta İlk Adımlar” projesi kapsamında bu yıl öğretmenler arasında “İyi Uygulamalar Paylaşımı Yarışması” gerçekleştirildi.

 

Çocukların erken yaşta yol güvenliği bilinci edinmelerini ve trafikteki risklere karşı farkındalık kazanmalarını amaçlayan “Sokakta İlk Adımlar” yol güvenliği projesi Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği’nin de katkılarıyla çocuk dünyasına uygun, renkli ve kolay anlaşılır eğitim setleriyle eğitimler verilerek şimdiye kadar 1 milyon 789 bin öğrencinin yararlanması sağlandı.

 

Kaza oranlarına göre seçilen 41 ilden 1493 okulun katıldığı ve 36 finalistin belirlendiği “Sokakta İlk Adımlar” projesi kapsamındaki “İyi Uygulamalar Paylaşımı Yarışması”na ilimizden Arif Yalınkaya İlkokulu, Dentaş İlkokulu, Ressam İbrahim Çallı İlkokulu ve Yardım Sevenler Derneği İlkokulu’nun 4. sınıflarından toplam 42 şube katıldı.

 

İllerden gelen esenlerin seçici kurul tarafından değerlendirilmesi sonucunda 41 il arasından Denizli Dentaş İlkokulu Öğretmeni Dilek Kaya “Trafik Günlüğü” adlı projesiyle birinciliği ilimize kazandırdı.

 

“Trafik Günlüğü”  adlı projesi ile ilimize birincilikte dönen öğretmen Dilek Kaya’yı İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz makamında kabul etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz öğretmen Dilek Kaya’ya başarısından dolayı Teşekkür Belgesi ile ödüllendirdi. Makamda gerçekleştirilen törene Şube Müdürü Mustafa Vural, Öğretmen Dilek Kaya ile projeye destek veren Öğretmen Ayşe Demirçalı katıldı.

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “İçinde bulunduğumuz bilgi çağında şehrimizin eğitim kalitesi ve niteliği her geçen gün katlanarak artmakta. Bugün Dilek Kaya öğretmenimizin bu güzel başarısını ödüllendirmek için bir araya geldik. Öğretmenimizi ve ona destek olan herkesi kutluyorum. Başarılarının devamını diliyorum” dedi. Müdür Oğuz konuşmasının ardından öğretmen Dilek Kaya’ya Teşekkür Belgesi ile birlikte günün anısına hediye verdi.

 

15-06-2016

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.