DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Denizlimize Müjdeler Olsun Planladığımız İki Fen Lisesine Daha Kavuştuk

Denizlimize Müjdeler Olsun Planladığımız İki Fen Lisesine Daha Kavuştuk

Denizli olarak, eğitim arzını ihtiyaçlarla uyumlu hale getiriyoruz. Ekonomik büyümeye katma değer sağlayacak yeterliliklere sahip işgücü yetiştiren ortaöğretim kurumlarının sayısını artırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 

İlimizde sınavla girilen okulların fazla olması öğrenci ve ailelerimizin öğrencilerin yetenek ve ilgileri doğrultusunda ortaöğretim kurumlarını tercih edebilmeleri açısından büyük bir kazanımdır.

 

TEOG sınavına bu yıl giren 8.sınıf öğrencilerimiz 2016-2017 eğitim öğretim yılında eğitimin her alanında önde ve önder olan ilimizde ki yeni dönüşen iki Fen Lisesine daha tercihte bulunabilecekler.

 

Mevcut Anadolu Liselerimizden Pamukkale ilçesindeki Denizli Anadolu Lisesi ile Babadağ ilçesindeki Ahmet Nazif Zorlu Anadolu Lisesinin; Valiliğimizin teklifi ve Bakanlığımızın onayı ile 2016-2017 öğretim yılından itibaren kademeli olarak Fen Lisesine dönüştürülmüş olmasının sevincini yaşıyoruz.

 

Yeni eğitim ve öğretim yılında Denizli Anadolu Lisesi ‘Denizli Fen Lisesi’ ve  Babadağ Ahmet Nazif Zorlu Anadolu Lisesi ‘Babadağ Ahmet Nazif Zorlu Fen Lisesi’ olarak 150 öğrenciyle yeni dönemine başlayacaktır. 2016-2017 eğitim öğretim yılı itibariyle ilimizdeki Fen Lisesi sayısı altıya yükseldi.

 

Yeni Fen Liselerimizin Denizlimize hayırlı olmasını diler; bu okulların ilimize kazandırılmasında emeği geçen başta Sayın Bakanımız Nihat Zeybekçi olmak üzere, Sayın Valimize, Değerli Milletvekillerimize, Hayırseverlerimize ve emeği geçen herkese Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak şükranlarımızı sunarız.

 

 

Denizli İlindeki Mevcut Fen Liseleri

 

1-      Merkezefendi Erbakır Fen Lisesi

2-      Merkezefendi Aydem Fen Lisesi

3-      Çivril Şevkiye Özel Fen Lisesi

4-      Tavas Ozay Gönlüm Fen Lisesi

5-      Denizli Fen Lisesi (Denizli Anadolu Lisesi Dönüştü)

6-      Babadağ Ahmet Nazif Zorlu Fen Lisesi (Babadağ Ahmet Nazif Zorlu Anadolu Lisesi

 

Dönüştü)

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.