DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzün Yılsonu Mesajı

Müdürümüzün Yılsonu Mesajı

Sevgili Öğrenciler, Değerli Öğretmenler, Kıymetli Veliler;

 

2015-2016 eğitim-öğretim yılı yılsonuna gelmiş bulunmaktayız. 9605 derslikte eğitim gören 78 okul öncesi eğitim kurumumuzda 17.340; 308 ilkokulumuzda 58.286; 246 ortaokulumuzda 54.538 ve 149 ortaöğretim kurumumuzda 53.091 öğrencimiz olmak üzere toplamda 786 okulumuzda 183.255 öğrencimiz, 14.216 öğretmenimiz ile bir eğitim öğretim faaliyetini gerçekleştirdik.

 

Eğitimciler olarak; görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmenin huzuru içindeyiz. Yıl boyunca öğrencilerimizin başarılı ve aynı zamanda mutlu olmaları için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerileri kazandırmaya çalıştık. Karnelerini alarak yaz tatiline adım atacak olan sevgili yavrularımızın; sosyal yönü güçlü, özgüveni tam, sorumluluk bilincine ve akademik bilgiye sahip bireyler olarak yetişmeleri için, üzerimize düşen görevi yapmaya çalıştık.

 

Değerli Meslektaşlarım;

 

Başöğretmenimiz ATATÜRK’ ün ifade ettiği gibi “Eğitimde feda edilecek hiçbir fert yoktur ve her öğrenci özeldir” düşüncesi ile çıktığımız bu yolda gösterdiğiniz ilgi ve destek için teşekkür ederim. Öğretmenlik mesleğinin hem zihin hem de gönül işi olduğunun bilinci ile, çok hızla değişen ve bilginin en değerli kaynak olduğu günümüzde, sizlerin de kişisel ve mesleki gelişiminizi devam ettireceğinize yürekten inanıyorum. Biliyorum ki, mesleğimiz çok değerli ve özel bir meslek, işleriniz yoğun, görev ve sorumluğunuz ağır; ama ortaya çıkan eserle gurur duymak da bir o kadar keyiflidir.

 

Kıymetli Anne-Babalar;

 

Çocuk yetiştirmek dünyanın en zor sanatıdır. Eseriniz için; hüner, beceri, sabır ve sevgi gerekir. Bu sanatın birinci basamağı çocuklarımızı anlamaktır. Çocuğunu anlamayan bir anne-baba onunla iletişim kuramaz.  Bugün 2015-2016 eğitim-öğretim yılının sonuna geldik ve çocuklarımız karne heyecanı yaşıyor. Çocukları sadece notlarına göre değil, genel durumunu göz önüne alarak değerlendirin. Unutmayınız ki karnedeki notlar; sizler için de bir değerlendirme fırsatıdır. Yıl boyunca bir anne ve baba olarak onun başarısı için neleri yeterince yaptığınızı ya da yapamadığınızı görmenizi sağlayacaktır. Her çocuğun özel, farklı yetenek ve gelişim özelliklerine sahip olduğunu unutmamak gerekir.

 

Sevgili Öğrenciler,

 

Asıl sınav hayatın kendisidir. İnsan başarıya çabalayarak ulaşır. Çalışmanın, öğrenmenin zevkine varmış insan için başarmak,  sonuçtan başka bir şey değildir. Başarı için yapılacak şey bellidir; öğrenme isteği, azim ve planlı çalışma.

 

Bir yıllık emeğinizin karşılığını aldınız bugün. Sizlerin başarıları; bizler için, geleceğimiz için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Bizim size olan inancımız çok büyük. Büyük bir azim ve kararlılıkla tamamladığınız bu eğitim-öğretim yılı, hayatınızın yeni bir aşamasının da ilk adımı aslında. Sizden; verimli, güzel bir tatil dönemi geçirmenizi ve yeni eğitim-öğretim yılına enerji ve umut dolu bir başlangıç yapmanızı bekliyoruz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken; tüm yönetici, öğretmen ve personelimize, velilerimize çocuklarımızın eğitimine verdikleri katkı nedeni ile teşekkür eder, LYS sınavlarına girecek öğrencilerimize de başarılar diler, saygılar sunarım.

 

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.