DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Drama Uygulamalarının Kullanılarak Göçmen Öğrencilerin Sosyal Entegrasyonları” AB Projesi Açılış Toplantısı Yapıldı

“Drama Uygulamalarının Kullanılarak Göçmen Öğrencilerin Sosyal Entegrasyonları” AB Projesi Açılış Toplantısı Yapıldı

Koordinatörlüğünü Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğünün yaptığı S-INTEGRATION “Drama Uygulamalarının Kullanılarak Göçmen Öğrencilerin Sosyal Entegrasyonları” adlı Yenilik ve İyi Uygulama Değişimi için İşbirliği Stratejik Ortaklık Okul Eğitimi Projesi açılış toplantısı gerçekleştirildi.

 

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen 17 proje arasında yer alarak hibe almaya hak kazanan proje 30 ay sürecek. Projenin yerel ortakları arasında Pamukkale Üniversitesi ve Hürriyet Ortaokulu yer almaktadır. Projenin uluslararası ortakları ise Slovenya’dan Ljudska Üniversitesi, Rogaška Slatina Belediyesi, Osnovna Sola Kozje İlköğretim Okulu ve OS I. Rogaška Slatina İlköğretim Okuludur.

 

Projenin açılış toplantısına Slovenya’dan gelen heyetle birlikte, Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şubesi proje ekibi, Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Anabilim Dalı Doç. Dr. Fatma Susar Kırmızı ve Hürriyet Ortaokulu Okul Müdürü ve yardımcılarının katıldı.

 

Projenin açılış toplantısında proje ve proje ortaklarının tanıtımı yapıldı. Proje, toplumda dezavantajlı konumda olan göçmen öğrencilerin dışlanmasına engel olup, eğitim programlarına katılımlarını teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Bunun için “drama uygulamaları” gibi yenilikçi ve etkili metotlar kullanılmaktır.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz proje hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Müdür Oğuz “projede farklı eğitim gruplarının erişebileceği, çok amaçlı yenilikçi bir e-öğrenme aracı oluşturmak ve eğitime entegre etmek amacıyla öğretmenler tarafından öğrencilerin seviyelerine uygun olarak elektronik ders içerikleri oluşturulacak ve hazırlanan platform üzerinden servise sunulacaktır. Proje süresince hem yerelde hem de Slovenya’da proje yönetim toplantıları, öğrencilerle drama uygulama çalışmaları, öğretmen eğitimi ve seminerler düzenlenerek toplamda 80 hareketlilik gerçekleştirilecektir. Aynı şekilde Denizli’de de Slovenya’dan gelecek olan eğitim çalışanları ile proje çalışmaları gerçekleştirilecektir” dedi.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.