DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenler Yetiştirme Sürecince Sonlara Gelindi

Aday Öğretmenler Yetiştirme Sürecince Sonlara Gelindi

Milli Eğitim Bakanlığınca ilk defa uygulamaya konulan altı aylık Aday Öğretmen Yetiştirme sürecin programının sonlarına yaklaşılıyor.

 

İlimizde Adaylık Öğretmen Yetiştirme Süreci, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin yaptığı uygulamalar ve programlar ile dolu dolu geçiyor.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz aday öğretmenlerden bir grubu makamında kabul etti. Ziyarette aday öğretmenler kendileri ve diğer arkadaşlarının adına teşekkür etmek adına geldiklerini belirttiler. Adaylık sürecinde öğretmenlik adına birçok şeyi öğrendiklerini ve tecrübe kazandıklarını dile getirdiler. Asıl görev yerlerine daha bilinçli olarak gideceklerini söylediler.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında; genç meslektaşlarının yaptıkları ziyaretten memnuniyetini dile getirdi. Altı aylık aday öğretmen yetiştirme programının bitimine yaklaştıklarını, 27 Haziran-12 Ağustos 2016 tarihleri arasında bir hizmetiçi eğitimi programının daha planlandığını ve onun sonrasında aday öğretmenlerin kararnamelerini alarak asli görev yerlerine başlamak için ilimizden ayrılacaklarını belirtti. Öğretmenlik mesleğinin çok özel olduğunu, adaylık eğitim programı süresince genç meslektaşlarının meslekleri hakkında önemli deneyimler ve kazanımlar elde ettiklerini söyledi.

 

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.