DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretim Metotları Son Derece Önemlidir

Öğretim Metotları Son Derece Önemlidir

Eğitim kurumlarında kalitenin arttırılması, eğitim alanında yeni yönelimler ile eğitimde kullanılan ölçme-değerlendirme tekniklerinin ele alındığı ‘’Zümre Başkanları’’ toplantısı yapıldı.

 

Denizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 13 branş bazında gerçekleştirilen çalışmaları İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ziyaret etti.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Yardımcısı Hüseynin Başgün ve Okul Müdürü Şenol Çağlayan’ın hazır bulunduğu ziyarette matematik öğretmenlerinin zümre çalışmasına katılan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında “Başarılı bir yıl geçirdik. Sizlerin şahsında ilimiz eğitim camiasını tebrik ediyorum. Çocuklarımızın geleceğine yönelik olaraktan dolu dolu, başarılı, inançlı ve kararlı nesiller olarak yetiştirmek için var gücümüz ile mücadele ediyoruz. Öğretmen idealisttir. Topluma örnek olan bir modeldir. Nesillerimizi yetiştiren öğretmenlerimizin her zaman bir hedefi olmalıdır. Denizli eğitimcileri olarak bu inançlarla görevlerimizi devam ettiriyoruz.

 

Denizli eğitimin her alanında söz sahibi bir şehirdir. TEOG ve LYS sınavlarında başarılarımızla adımızdan söz ettiriyoruz. Aynı şekilde fiziki anlamda da eğitimde üst düzeylere çıkmaya çalışıyoruz. Tüm bunların yanında çok önemli unsur da değerlerimiz ve değerler eğitimlerimizdir.

 

Zümre toplantıları karşılıklı fikir alış verişi için büyük bir fırsattır. Eğitimde, öğretim metotları son derece önemlidir. Deneyim ve tecrübelerinizi birbirinizle paylaşınız. Bu paylaşımlarda kazançlı öğrencilerimiz ve geleceğimiz olacaktır.

 

İlimizde her yıl 20 bin civarında öğrencimiz üniversite sınavlarına girmektedir. Bu öğrencilerimizi istekleri doğrultusunda en iyi üst öğretimlere yerleştirebilirsek varlığımızı ispat etmiş oluruz. Tam burada da model öğretmenlik ön plana çıkmış oluyor.” dedi.

 

Program sonunda Denizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesindeki öğretmenlerle de bir süre sohbet eden Müdür Oğuz, onlara iyi tatiller dileyerek okuldan ayrıldı.

 

Zümre Başkanları çalışmasında; Branş Bazında Uygulama Birliği, Zümreler Arası Bilgi Paylaşımı, Öğrenci Başarısını Artırmaya Yönelik Çalışmalar, Eğitim ve Öğretimde Niteliğin Yükseltilmesi konuları üzerinde durularak raporlar hazırlandı.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.