DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tercih İşlemleri Danışmanlık Hizmeti Başlıyor

Tercih İşlemleri Danışmanlık Hizmeti Başlıyor

Denizli Milli Eğitim camiası olarak verimli bir eğitim öğretim yılını daha geride bırakmış olduk. Merkezi sınavlarla öğrenci alan eğitim kurumlarının tercih dönemi yaklaştı. Öğrencilerimizi ve ailelerini tercih heyecanı sardı.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimiz için çok önemli bu dönemde de yanlarında olmak adına rehberlik faaliyetlerimizi kesintisiz devam ettiriyoruz.

 

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğünce bundan önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda “Tercih Danışmanlık Masaları” oluşturuluyor. Alanında uzman rehber öğretmenlerce sınavlara giren öğrencilere ve velilerine ücretsiz tercih danışmanlık hizmeti verilecek.

 

 Bu kapsamda,

 

              -Ortaöğretime (TEOG) geçiş yapacak öğrencilerimiz için 19 ilçemizde 40 ayrı okulumuzda kurulacak bürolarımızda; 103 alanında uzman rehber öğretmenimiz; 15-25 Temmuz tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde öğrencilerimize tercih danışmanlığı hizmeti verecekler.

 

              -Yükseköğretime (YGS-LYS) geçiş yapacak öğrencilerimiz için de yine 19 ilçemizde 33 ayrı okulda kurulacak tercih bürolarımızda;  92 rehber öğretmenimiz 26 Temmuz- 2 Ağustos 2016 tarihleri öğrencilerimize tercih danışmanlığı yapacaklar.

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, öğrencilerimizin Merkezi Sınavlarla öğrenci alan bir üst öğretim kurumları ile ilgili isabetli tercihler yaparak gelecekleri ile ilgili en doğru kararı vermeleri hususunu çok önemsiyoruz. Bu tercih sürecinde de öğrencilerimizin bu konuda uzman personelimiz tarafından danışmanlık desteğini alabilmeleri için gerekli tüm tedbirleri alma gayretindeyiz. Bu süreci en iyi şekilde yönetmek ve değerli öğrencilerimizin merkezi sınavlarda ortaya koydukları çabanın karşılığını alabilmeleri için tercih sürecinde de onların yanında olduğumuzu bildirmek istiyorum. Tercih sürecinin öğrencilerimiz ve aileleri adına en hayırlı şekilde gerçekleşmesini temenni ediyorum” dedi.

 

Liste İçin Tıklayınız....

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.