DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatiplerin Başarılı Öğrencilerine Yaz Eğitim Etkinlikleri

İmam Hatiplerin Başarılı Öğrencilerine Yaz Eğitim Etkinlikleri

Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet Vakfı ile ortaklaşa; Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokullarındaki öğretmenlerin ve öğrencilerin motivasyonlarının yükseltilmesi, Arapça ve İngilizce okuma, yazma ve konuşma dil becerilerini geliştirmek, çeşitli illerden gelenler arasında birlik ve beraberlik duygusunu geliştirmek ve iletişimi artırmak için Yaz Eğitim Etkinlikleri düzenleniyor.

 

Bu kapsamda; İlimiz Merkezefendi İlçesi Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Kurs merkezine 22 ilden 66 kız öğrenci, Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi kurs merkezine ise 9 ilden 27 öğrenci üç haftalık olan yaz eğitim etkinliklerine devam ediyorlar.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Barbaros Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde yaz eğitim etkinliklerine katılan öğrencilere ziyarette bulundu.

Ülkemizin dört bir yanından gelen öğrencileri ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Müdür Oğuz “Öğrencilerimizin okuyan, düşünen, yorumlayan, eleştiren, medeniyetimizin kültürel mirasını değerlendiren, kültürümüzün söz ve yazı varlığı ile sanatını geliştiren, zenginleştiren ve yaygınlaştıran bireyler olarak yetişmelerini hedefliyoruz. Geleceğin eğitimle olduğu gerçeği ile yola çıktık ve tüm bu okulları sizler için yaptık. Ülkemizin bayrağının sonsuza dek dalgalanması için ülkemiz sizlere emanet. Geleceğin valisi, hâkimi, savcısı, doktoru, milli eğitim müdürü, öğretmeni olacaksınız. Sizler diğer arkadaşlarınıza örnek olacak yol göstereceksiniz. Bu kurstan aldığınız bilgilerin meslek hayatınızda iz bırakacağına inanıyorum. Kursumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Barbaros Kız Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde ikincisi düzenlenen Yaz Eğitim Etkinliklerine; Kütahya, Eskişehir, Diyarbakır, Mardin, Hakkari, Kars, Adıyaman, Amasya, Bayburt, Bilecik, Bursa, Çorum, Erzurum, İstanbul, Karabük, Ankara, Kayseri, Koceli, Niğde, Sivas, Tekirdağ ve Trabzon illerinden 66 kız öğrenci  katılıyor.

 

Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde düzenlenen kursa Bingöl, Mardin, Sivas, Yozgat, Osmaniye, Adana, Samsun, İstanbul ve Yalova illerinden 27 öğrenci katılıyor.

 

 

Etkinlikler 05 Ağustos 2016 tarihi itibari ile sonlanacak ve öğrenciler memleketlerine gidecekler.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.