DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İş Sağlığı ve Güvenliği ile Alınacak Genel Güvenlik Tedbirleri Değerlendirildi

İş Sağlığı ve Güvenliği ile Alınacak Genel Güvenlik Tedbirleri Değerlendirildi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği birimince ilimiz okul ve kurumlarında 6331 sayılı İş sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve bağlı yönetmelikler ile sivil savunma tedbirleri çerçevesinde yapılan ve yapılacak olan iş ve işlemlere ilişkin değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan toplantıya Şube Müdürü Hüseyin Selçin, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Sadi Uçak, Sivil Savunma Uzmanı Mehmet Cüce, ilçe milli eğitim müdürlüklerinde görevli iş sağlığı ve güvenliği uzmanları ile ilçe milli eğitim müdürlüklerinde iş sağlığı ve güvenliğinden sorumlu şube müdürleri katıldı.

 

01 Temmuz 2016 tarihinden itibaren kamu kurum ve kuruluşlarında da tüm maddeleriyle yürürlüğe giren 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu doğrultusunda, 2015 Eylül ayından itibaren ilimiz geneli 19 ilçemizde ayrı ayrı olmak üzere okul ve kurum müdürlerimizin katılımı ile ilgili kanun ve bağlı yönetmelikler çerçevesinde teorik ve uygulamalı olmak üzere 3’er kez toplantı yapıldığı, engelli öğrencilerin eğitim gördüğü özel eğitim okulları, mesleki eğitim veren okullar ile pansiyonlu okul müdürleri ile ayrıca özel toplantı ve uygulama çalışmaları yapıldığı, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinde ilgililerce denetimler yapıldığı, okul ve kurumlarımızda 6331 sayılı iş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde farkındalık oluşturulduğundan bahsedildi. İlgili kanun ve bağlı yönetmelikler doğrultusunda çalışmaların aralıksız devam ettirileceği belirtildi.

 

Toplantıda İş Sağlığı ve Güvenliği il koordinatörü Sadi Uçak ve Sivil Savunma Uzmanı Mehmet Cüce tarafından Denizli Valiliğinin 2016/01 sayılı genelgesi, okul ve kurumlarımızda öğrenci ve çalışanlar için genel güvenlik tedbirleri, doğalgaz ve kalorifer sistemleri, yakıt depoları, mutfak ve çay ocakları, soba ve bacalar, sığınaklar, otoparklar, çatılar, asansörler, yıldırımda korunma tesisatları, elektrik tesisatları, acil durumlar ile ilgili önlemler, yangın algılama ve uyarı levhaları, ikaz cihazları, periyodik test ve kontroller, basınçlı kaplar, su depoları, LPG tüplerinin yeri kontrolü ve bakımı, kurulması gereken ekipler, okula ve kurum girişlerinde alınacak tedbirler, personel eğitimleri ve sorumlulukları konularında bilgilendirme yapıldı.

 

 

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.