DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Merkezefendi Belediyesi’nden Eğitime Bir Katkı Daha

Merkezefendi Belediyesi’nden Eğitime Bir Katkı Daha

Merkezefendi Belediyesi, eğitim-öğretimdeki başarı seviyesini daha yukarılara taşımak adına Denizli eğitimine bir tuğla daha koyarak katkı sunuyor ve Şirinköy Mahallesinde İmam Hatip Fen Lisesi yapımını üstleniyor. İmam Hatip Fen Lisesinin protokolü Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak’ın katıldığı protokol töreni ile imzalandı.

 

Valilik Makam Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine; Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak, Vali Yardımcısı Ali Şanlıer, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Başkan Yardımcısı Fatih Işık katıldı.

 

Törende konuşan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu; “Merkezefendi Belediyesi olarak bugün imzalayacağımız bu protokol ile beraber Şirinköy bölgemize 32 derslik ve 3 laboratuvardan oluşan yaklaşık 8 – 9 milyon TL’lik yatırım maliyetli İmam Hatip Fen Lisesi’nin inşallah protokolünü imzalamak üzere Sayın Valimizin huzurundayız. Bu projenin tamamı Merkezefendi Belediyesi tarafından finanse edilecektir. Anahtar teslim olarak yapıldıktan sonra Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim edilecek. Herhangi bir borç öngörülmemekte olup tamamen Merkezefendi Belediyesi’nin öz kaynakları ile yapılacak. İhalesi tamamlandıktan sonra inşallah en geç bir yıl içerisinde de teslim etmeyi öngörmekteyiz. Başta bizleri bu konularda baştan beri teşvik eden Sayın Valimize, Milli Eğitim Müdürümüze ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” dedi.

 

Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak ise okulun İlimiz eğitim camiasına hayırlı olmasını dileyerek;  “Bölgemizin ihtiyacı olan ve tamamen kamunun yapması gereken bir okulumuzu kendi imkânlarıyla, 32 derslikli, çok amaçlı salonu olan, kütüphanesi, beden eğitimi salonu olan, içinde mescitlerin olduğu ve bir öğrencinin dışarıdan başka bir ihtiyaca gerek duymadan tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir okulu anahtar teslimi yapıp Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim edecekler. Denizlimizdeki okullarımızın fizik şartlarının iyileştirilerek eğitimdeki kalitenin arttırılması ve başarı seviyesinin yükseltilmesi adına yapılan bu yatırımları çok önemsiyorum. Bu sebeple kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah öğrencilerimize, velilerimize, mahallemize ve Denizlimize hayırlı olsun. Tüm eğitim camiası içinde önemli bir yatırım. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin protokolü Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak ve Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu tarafından imzalandı.

 

 

Merkezefendi İlçesi Şirinköy Mahallesinde yapılacak olan Merkezefendi Belediyesi Anadolu İmam Hatip Lisesi, 32 derslik olacak. 2017 yılında inşaatının tamamlanması planlanan lise bodrum+zemin+3 kat olacak. Fizik, kimya ve biyoloji laboratuarlarının bulunacağı lisede ayrıca, çok amaçlı salon, kantin, kütüphane, beden eğitimi salonu, erkek ve bayan mescitte bulunacak. 8 Milyon TL’ye mal olacak olan okulunu yapım maliyetinin tamamını Merkezefendi Belediyesi karşılayacak. Merkezefendi Belediyesi daha önce iki Anaokulu yaptırmıştı.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.