DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Sona Erdi

Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Sona Erdi

Milli Eğitim Bakanlığınca ilk defa uygulanan 2016 yılı Şubat ayı atamaları ile atanan 30 bin öğretmenin adaylık sürecindeki ilk altı aylık dönemde yetiştirilmeleri amacıyla bir yetiştirme programı hazırlanarak “Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci” kapsamında danışman öğretmenleri rehberliğinde tercih ettikleri şehirlerde 01 Mart 2016 tarihi itibarıyla çalışmalarına başlamıştı.

 

Bu kapsamdaki aday öğretmenlerin “Aday Öğretmen Yetiştirme Süreç”leri 12 Ağustos 2016 itibari ile son buluyor.

 

İlimizde danışman öğretmenlerinin rehberliğindeki 6 aylık sürecin son seminer çalışmaları 27-06-2016 ile 12-08-2016 tarihleri arasında gerçekleşti. İl merkezinde iki grup ve Acıpayam İlçesinde bir grup olmak üzere gerçekleştirilen seminer çalışmalarında; Dünden Bugüne Öğretmenlik, İnsani Değerlerimiz ve Öğretmenlik Meslek Etiği, Etkili İletişim ve Etkili Sınıf Yönetimi, Milli Eğitim Sisteminde Öğretmenlik ve Elektronik Uygulamalar, Gelişmiş Ülkelerin Eğitim Sistemleri, Uluslararası Kuruluşların Eğitim Çalışmaları, Ulusal ve Uluslararası Eğitim Projeleri ve Örnek Projeler, Öğretmenlikle İlgili Mevzuat ve Anadolu’da Çok Kültürlülük, Kaynakları ve Eğitime Yansımaları konuları üzerinde duruldu.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Servergazi ve İncilipınar İmam Hatip Ortaokullarında yapılan seminer çalışmalarına katıldı ve öğretmenlerle vedalaştı. Burada çiçeği burnunda genç öğretmenlere seslenen Müdürü Oğuz “İlimizde belli bir süre birlikte olduk. Şahsım başta olmak üzere 15 bin öğretmenimiz ve 1046 okulumuzun emrindeyiz. İlkemiz budur. Milli Eğitim Müdürü olarak burada bulunma sebebimiz öğrenciler ve öğretmenlerimizdir. Eğitim-öğretimin eksiksiz devam etmesi için yeni okullar yapıyor ve öğretmenlerimizi atıyoruz. Her şeyden öte sizlerle birlikte geleceğe yön veriyoruz. Öğrencilerimizi vatan, bayrak ve anne-baba sevgisi ile yetiştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

 

Görev yaptığını yerlerde duruşunuzla, konuşmanızla ve kılık kıyafetinizle kendinizi kabul ettirmeniz çok önemlidir. Çalıştığınız kurumlarda karşınızdakilerden ne bekliyorsanız sizlerde onlara o şekilde davranınız. Mesleğinizde kendinizi çok iyi yetiştiriniz. Öğretmenlik kutsal bir görevdir. Yüce bir meslek sahibisiniz. Ülke olarak size çok ihtiyacımız var. Birbirinize iyi kenetlenip sahip çıkınız. Öğrenci velilerinizle iyi kaynaşınız. Kendinizi her alanda yetiştiriniz. Hepinize hayatınız boyunca başarılar diliyorum. Denizli’den bir ihtiyacınız olursa bizi her zaman arayabilirsiniz. Sizleri her daim başarılı, güler yüzlü ve kendini ispatlamış marka bir öğretmen olarak görmek istiyorum” dedi.

 

 Aday öğretmenler 15 Ağustos 2016 tarihi itibari ile asli görev yerlerinde kararnameleri doğrultusunda başlayacaklar.

 

 12-08-201612-08-201612-08-201612-08-201612-08-201612-08-2016

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.