DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hedefimiz Nitelikli Özel Eğitim

Hedefimiz Nitelikli Özel Eğitim

2016-2017 eğitim öğretim yılı hazırlıklarının devam ettiği yaz tatilinde özel eğitim okul ve kurum müdürleri değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un başkanlık yaptığı toplantıya, Maarif Müfettişleri Başkanı Musa Dinç, Başkan Yardımcısı Erol Al, Şube Müdürü Fikret Sarısoy ve özel eğitim okul kurum müdürleri katıldı.

 

Pamukkale Polis Amca Özel Eğitim Uygulama Merkezinde konuşan Müdür Oğuz “Ülkemizin zor bir süreçten geçtiği bu günlerde, eğitimciler olarak ülkemizin yarınları için çok çalışmalıyız.

Özel eğitim kurumları, Türk Millî Eğitiminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda, özel eğitim gerektiren bireylerin; Toplum içindeki rollerini gerçekleştiren, başkaları ile iyi ilişkiler kuran, iş birliği içinde çalışabilen, çevresine uyum sağlayabilen, üretici ve mutlu bir vatandaş olarak yetişmelerini, Kendi kendilerine yeterli bir duruma gelmeleri için temel yaşam becerilerini geliştirmelerini, Uygun eğitim programları ile özel yöntem, personel ve araç-gereç kullanarak; ilgileri, gereksinimleri, yetenekleri ve yeterlilikleri doğrultusunda üst öğrenime, iş ve meslek alanlarına ve hayata hazırlanmalarını amaçlar.

 

Bu amaçlar doğrultusunda erken çocukluk dönemi eğitimi(0-36 ay), okul öncesi dönemi eğitimi (36-76 ay), ilköğretim eğitimi, ortaöğretim eğitimi, yaygın eğitim ve evde eğitim hizmetlerini sürdürüyoruz. Denizli’de 10 binada 18 özel eğitim kurumu olarak hizmet veriyoruz. Özel eğitim okullarımızın her kendi alanında markalaşmıştır. Yeni eğitim öğretim yılında farklı projelerde özel eğitimi daha nitelikli hale getirmek için çaba sarf ediyoruz. Özel eğitim alanındaki güzel ve gayretli çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Başarılar diliyorum” dedi.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.