DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever İşadamlarımız Başer Kardeşlerden Eğitime Bir Katkı Daha

Hayırsever İşadamlarımız Başer Kardeşlerden Eğitime Bir Katkı Daha

Eğitime daha önce 3 okul ve bir derslik kazandıran Yedeks Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Hayırsever İşadamı Seyfi Başer, bu alandaki yardımlarına bugün imzaladığı 4. okul protokolü ile devam etti. Hayırsever İşadamlarımız Seyfi ve kardeşi Yavuz Başer’in eşleri adına Denizli eğitimine kazandıracağı Aynur-Feza Başer Anaokulu’nun protokolü Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak’ın da katıldığı törenle imzalandı.

 

Valilik Makam Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine; Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile Hayırsever İşadamı Seyfi Başer katıldı.

 

Törende konuşan Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak, Yedeks Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. adına Hayırsever İşadamı Seyfi Başer’e eğitime verdikleri katkılardan dolayı teşekkür ederek; “Hayırsever İşadamımız Seyfi Başer Beyefendinin ve değerli ailelerinin eğitim ve öğretime daha önce bilindiği üzere çok katkısı oldu. Bu manada 4 ayrı katkıları bulunuyor. En son 2014 yılında 1.500.000 TL katkı ile Hatipzade Veli Başer İmam Hatip Lisesini yaptırmışlardı. Bugün de 5 derslikli yaklaşık bedeli 1 milyon TL olan bir projeye imza atacağız. Seyfi Bey ve ailesinin bu katkılarına hem şahsım hem de Denizliler adına teşekkür ediyorum. Hayırlarının kabul olmasını diliyorum. Ekonomik durumu iyi olan diğer hayır sahibi, hayır yapabilecek insanlarımıza da örnek olmasını diliyorum. Elbette ki Devletimizin bunları yapmaya gücü yeterli ama ne kadar yeterli olursa olsun zaman içinde çözeceğimiz sorunlar bunlar. Hayırseverlerimizin bu tür katkıları ile bu ihtiyaçların giderilmesini biraz daha öne almış oluyoruz. Okula ihtiyacı olan bölgenin bu okul ihtiyacını karşılayarak bizim belki 3 yıl sonra yapmayı planladığımız okulu daha erkene almış oluyoruz. Bu sayede birçok yerde ikili eğitim yapan okullarımızı tekli eğitime geçirmiş oluyoruz. Bu nedenle hayırseverlerimizin bu katkılarına şükran borçluyuz. Bu hayırlar herkese de kısmet olmaz. Seyfi Bey ve ailesine kısmet olmuş inşallah nesiller boyu devam eder. Denizlimize hayırlı olsun” dedi.

Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak’ın konuşmasının ardından Aynur-Feza Başer Anaokulunun protokolü, Vali Altıparmak ve Hayırsever İşadamı Başer tarafından imzalandı.

 

 

Merkezefendi ilçesi Göveçlik Mahallesinde yaptırılacak olan Aynur-Feza Başer Anaokulu 5 derslikten oluşacak ve 1 milyon TL’ye mal olacak.

24-08-201624-08-2016

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.