DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayırsever İşadamı Halil Pekdemir´den Bir Protokol İki Söz

Hayırsever İşadamı Halil Pekdemir´den Bir Protokol İki Söz

Hayırsever İşadamı Halil Pekdemir, eğitime destek vermeye devam ediyor. Daha önce bir İlkokul yaptıran ve çeşitli alanlarda da hayırda bulunan Pekdemir, bugün imzaladığı protokol ile Pelitlibağ Mahallesinde Ortaokul yaptıracak. Hayırsever İşadamı protokol töreninde ayrıca iki okulun daha sözünü verdi.

Valilik Makam Toplantı Salonunda düzenlenen protokol imza törenine, Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamı Halil Pekdemir, eşi Gülseren Pekdemir ve çocukları Can ve Ercan Pekdemir katıldı.

İmza töreninde konuşan Hayırsever İşadamı Halil Pekdemir, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü çatısı altında kalan çocuklar adına daha önce eşi adına ‘Gülseren Çocuk Evi’ni açtıklarını hatırlattı. Konuşmasında iki okulun yapımı için söz veren Pekdemir konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Bize bu hayrı yapmamıza vesile olmasından dolayı Sayın Valimize ve Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyoruz. 2011 yılında Acıpayam İlçesinde babamız adına bir okul yaptırmıştık. Şimdi de Allah nasip ederse Ortaokul yaptıracağız.  Allah utandırmasın, mahçup etmesin. Bizim asıl hedefimiz, daha önce protokol yapıp ta gerçekleştiremediğiniz Anadolu Lisesi var. Büyükşehir Belediyesinin okul yapılacak arsa üzerindeki başka proje çalışması nedeniyle yapılamamıştı. Düşüncelerimden vazgeçmedim, ortaokulumuzu yaptırdıktan sonra Allah nasip ederse, ihtiyaç nerede olursa oraya 32  derslikli Anadolu Lisesi yaptırmak istiyorum. Eşim adına da bağımsız bir Anaokulu yaptırmak istiyoruz.”

Vali Dr. Ahmet Altıparmak ise, Hayırsever İşadamı Halil Pekdemir ve ailesine teşekkür ederek, “Hayırseverimiz Halil Pekdemir Beyefendi, daha önce Acıpayam Alaattin Mahallesinde bir okul yaptırmıştı. Şimdi de Merkez Pamukkale İlçesi Peliklibağ Mahallesinde bir okul yaptıracak. Mevcut Merkez Ortaokulu binası fiziki bakımdan eskidiği için bu okulun bahçesine yapılacak. Binanın yapımı bittikten sora eski okulu yıkacağız. Okulun yeni ismi de Halil Pekdemir Ortaokulu olacak. Hayırseverimiz Halil Pekdemir’e, desteğini esirgemeyen kıymetli eşlerine ve evlatlarına ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. İnşallah onlarda babalarının rollerini üstlenip hayır işlerinde rol almaya başlarlar. Hayırseverimiz eşi hanımefendi adına da bağımsız bir Anaokulu ve 32 derslikli Anadolu Lisesi yaptıracak. Hayra başlayan bir aile bunun devamını getiriyor. Bu bir kültür haline geliyor. Nesiller boyu devam ediyor. Bir hayırseverler iklimi oluştu. İnşallah bu devam eder. Yaşadığımız olumsuz günlerin ardından bu tür güzelliklerin yaşanması, bataklıkta açan güle benziyor. Şu güzelliğe bakın, 1 protokol imzalıyoruz, ardından 2 okul sözü daha alıyoruz. 1 Anadolu Lisesi, 1 bağımsız Anaokulu daha. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

Pamukkale İlçesi Pelitlibağ Mahallesinde Merkez Ortaokulu bahçesine yaptırılacak olan Halil Pekdemir Ortaokulu, 32 derslikli olacak. Maliyetin tamamını hayırseverimizin karşılayacağı okul, 7.500.000 TL’ye mal olacak.     01-09-201601-09-2016

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.