DENİZLİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Eğitim-Öğretim Yılının İlk Ders Zili Vali Dr. Ahmet Altıparmak’tan

Yeni Eğitim-Öğretim Yılının İlk Ders Zili Vali Dr. Ahmet Altıparmak’tan

2016-2017 Eğitim Öğretim yılı, tüm yurtta olduğu gibi İlimizde de Vali Dr. Ahmet Altıparmak’ın da katıldığı Hayırseverler Ortaokulu’nda düzenlenen açılış töreni ile başladı.  Açılış töreninde ayrıca 24 hayırseverimizin katkılarıyla yaptırılan ‘Hayırseverler Ortaokulu’nun da açılışı gerçekleştirildi.

 

Törene; Vali Dr. Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Vali Yardımcısı Ali Şanlıer, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yıldız, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, okulun yapımına katkıda bulunan hayırseverler, öğrenciler, öğretmenler ve veliler katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından, İşitme Engelliler İlkokulu Halk Oyunları Ekibi tarafından ritmik sayma yöntemiyle oynadıkları halk oyunları gösterisi sunuldu. Gösterinin ardından Hayırseverler Ortaokulu öğrencisi Şerife Deniz Kaftan ‘İlköğretim Haftası’ isimli şiirini okudu. Daha sonra 8. sınıf öğrencileri, 5. sınıf öğrencilerine ‘Okulumuza Hoş geldiniz’ diyerek hazırladıkları çiçek buketlerini verdiler.

 

Günün anlam ve önemi hakkında bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasa 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı başlangıcı olan bu günde bizlerde en az çocuklarımız kadar heyecan, coşku ve sevinç içerisindeyiz diyerek başladı.

 

Bu öğretim yılına; 786 resmi kurumumuz, 9605 Derslik, 183.255 öğrencimiz ve 14.216 personelimiz ile yeni bir eğitim öğretim yılına başlıyoruz.   

 

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve tabii olarak, öğrencilerimizi; milli, manevi ve insani değerlerimiz ile tarihsel ve kültürel hassasiyetimizi benimseyen, koruyan ve geliştiren; ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına saygılı ve Devletine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş bireyler olarak yetiştirmek, Bakanlığımızın en öncelikli görevleri arasındadır.

 

Büyük Atatürk´ ün bizlere gösterdiği hedef ve belirlediği vizyon doğrultusunda, Türk Milli Eğitim Sisteminin amaçlarını gerçekleştirme sorumluluk ve idealimiz artarak devam etmekte ve bu bağlamda çalışmalarımız yürütülmektedir. Siz Velilerimiz, Kıymetli öğretmenlerimiz ve Sevgili çocuklar milli eğitimin temel taşı ve olmazsa olmazlarıdır.  Ülke olarak en büyük varlığımız, sahip olduğumuz bu genç nüfustur. Sorunsuz şekilde eğitim öğretim yılına başlamak, eğitim öğretim hizmetlerinin nitelik ve nicelik açısından kalitesini yükseltmek için var gücümüzle çalışmaktayız.

 

Kıymetli Veliler,

Sizlere ihtiyacımız var. Sizin bu memleketin ve bayrağımızın sevdalısı olduğunuzu biliyoruz. Siz veliler olarak çocuklarınızla yakından ilgilenin, okulunuza destek verin. Öğretmenlerle kaynaşın. Çağımız bilgi çağı, çağımızın teknoloji çağı, artık gelişen dünya da bu çağa ayak uydurmak kolay olmayacaktır.  Çocuğu ve okulu ile ilgilenmeyen veliler yavrularımızın geleceğini sıkıntıya sokacaktır. Daime çocuklarımızı destekleyin, onların yanında olunuz.

 

            Sevgili çocuklar; Sizler ailenin ve toplumun temelini oluşturan milletimizin devamını sağlayan, Atatürk’ün cumhuriyete emanet ettiği en değerli varlıklarımızsınız. Bizler sizlerin en iyi şekilde yetişmesi için eğitim sistemimizi çağın ihtiyaçlarını uygun bir yapıya kavuşturmanın çabası içindeyiz. Onun için çok çalışın, okuyun, araştırın, kendinizi geliştirin. Bu ülkenin geleceği size emanet edilecektir.

 

Kıymetli Meslektaşlarım; Milli Eğitim olarak hedefimiz, çocuklarımızı vatan ve bayrak sevgisi ışığında Yüce Önder Atatürk´ün vurguladığı gibi ´fikri hür vicdanı hür, irfanı hür nesiller´ yetiştirmektir." Bu hedefi gerçekleştirebilmek için, eğitimde kalitenin yükseltilmesini, eğitim sisteminin küreselleşen dünyanın koşulları ve toplumun beklentileri doğrultusunda modern ölçütlere kavuşturulması, ezbercilikten uzak, insanı temel alan, bilginin üretilmesini ve kullanılmasını öğreten çalışmalar ışığında kararlılıkla sürdürülecektir.

Sizlerin de bu konuda her türlü fedakârlığı yaptığınıza ve yapacağınıza inancım tamdır. Sizlerle gurur duyuyoruz. Siz Öğretmenler bizim her şeyimizdir. Size güveniyoruz. Sizi seviyoruz. Karşısında ceket düğümlenecek tek kişi sizlersiniz.

 

Sayın Valim; İlimizde eğitimin seviyesini ve kalitesini el ve gönül birliği içerisinde gece gündüz çalışarak daha da arttırmak için zatıâlinizin önderliğinde çaba sarf etmekteyiz. Geldiniz önce eğitim dediniz. Hayırseverlerimizle protokol yaptınız. Bunun için eğitimin tüm paydaşları ve sevenleri üzerine düşeni bu ülkeye olan borcunu ödemek adına yapacağı çalışmalara inancımız tamdır. Sizlerin bu desteği devam ettiği sürece eğitimde başarı olacaktır. Kalite olacaktır. Heyecan olacaktır. Sayın Valimiz başta olmak üzere Denizli Belediye Başkanımıza ve Belediye Başkanlarımıza, Vekillerimize eğitime verdikleri destekten dolayı teşekkürü bir borç biliriz.

 

Eğitim Sevdalısı, eğitim gönüllüsü, eğitimde iz bırakan saygıdeğer Denizlili hayırseverlerimize Denizli Milli Eğitim ailesi olarak şükran borçluyuz. Ve bugün bu okulumuzun yapımına katkı sağlayan tüm hayırseverlere içtenlikle, kurumum adına teşekkür ederim.

  

2016-2017 Eğitim Öğretim yılının ilimize, ülkemize, bütün öğretmen arkadaşlarıma ve sevgili öğrencilerime yeni öğretim yılının hayırlı ve başarılı bir yıl olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Denizli Valisi Sayın Dr. Ahmet Altıparmak konuşmasının başında  öğrencilere hitap etti. Yeni eğitim öğretim yılının tüm öğrenci, öğretmen ve velilere hayırlı olmasını dileyen Vali Altıparmak öğrencilere önemli nasihat ve tavsiyelerde bulundu.

 

Öğrencilerle sohbet havasında konuşmasına başlayan Vali Altıparmak; yeni eğitim-öğretim yılının öğrencilere, öğretmenlere ve ailelerimize hayırlı olması ve başarılı geçmesi temennisinde bulunarak, öğrencilerden yeni yılı iyi değerlendirmelerini ve verimli geçirmelerini, boş zamanlarında kitap okumalarını ve çevreye duyarlı olmalarını istedi. Öğrencilerden, evlerinde kullanılan yağların doğaya karıştırılmaması için ailelerini uyarmalarını isteyen Vali Altıparmak, kullanılmış pilleri de pil toplama kutularına atmalarını istedi. Daha sonra hayırseverler okulunda bağışta bulunan hayırseverlerin ismini tek tek sayarak teşekkür eden Vali Altıparmak konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Bu vesileyle hayrın küçüğü büyüğü olmaz diyorum. Değerli hayırsever arkadaşlarımız bir araya geldi ve bu güzel okul ortaya çıktı. Devlet eğitim için büyük paylar ayırıyor. Sizler de biliyorsunuz ki devlet Millet ayrımı diye bir şey yok. Bizle de imkânlarımızı bu toplum için kullanmak zorundayız. Dolayısıyla burası güzel bir örnek sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Örnek teşkil etmesini diliyorum. Çocuklarımıza da örnek teşkil etsin ki onlar da ileriki hayatlarında sizlerin mirasını devam ettirsinler. Yeni nesil girişimci olan çocuklarda örnek alsınlar, zira her şehrin bir ruhu vardır. Denizli’nin ruhunda da girişimcilik var. Böyle gördüm bundan da memnuniyet duydum. Ama bu girişimcilik ruhunun ahilik kültürüyle beslenmesinden ayrı bir haz duydum. Ahilik kültürü olmadan da girişimciliğin ve sahip olunan paranın da bir kıymeti olmadığını düşünüyorum. Bu ikisi bir arada olduğu zaman çok ayrı bir anlam ifade ediyor. Bu eğitim öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.”

 

Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak konuşmasının ardından Hayırseverler Ortaokulunu yaptıran Hayırseverler Feridun Basmacı, Nevzat Özel, Seyfi Başer, Muhsin Özcan, İsmail Hakkı Gerelioğlu, Efraim Duman, İsmail İnceoğlu-Şükran Altuntaş, Hasan Kasapoğlu, Salih Demirkan, Mehmet Harktı, Öztürk Taştan, Kemal Aracı-Vefa İbrahim Aracı, Osman Aydınlı, Süleyman Baklan, Mustafa Özpek, Ali Çeştepe, Mehmet-Erkan Köseoğlu, Savaş Tetik- Semra Tetik, Melek Demir-Aslan Konyalıoğlu ve Derya Baltalı ile Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e eğitime verdikleri desteklerden dolayı Teşekkür Plaketi verdi.

 

 

Plaket takdiminin ardından Hayırseverler Ortaokulu açılış kurdelesi Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak ve diğer protokol üyeleri ile hayırseverler tarafından kesildi. Vali Altıparmak ayrıca 2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk ders zilini çaldı. Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak açılışın ardından okulu gezdi. Sınıflarda öğrencilerle bir araya gelen Vali Altıparmak, öğrencilere bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulundu. Öğrencilerle hatıra fotoğrafı da çektiren Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak son olarak öğretmenlerle de bir araya geldikten sonra okuldan ayrıldı.

 

20-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-201620-09-2016

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 29 Ekim Bulvarı No174/1 Merkezefendi/Denizli - 0 258 234 20 00 //// 0 258 234 21 07

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.